Gözü nemli annenin içindeki şüpheyi DNA testi netleştirecek

Antalya’dahi 58 gündür haber alınamayan ve eve bırakılan krokiyle, kanalizasyonda 21 yaşındaki gence ilişkin olduğu değerlendirilen bir eş cesedi bulundu. Gözü nemli anne tanınmaz haldeki cesedin oğluna ilişkin olup olmadığının belirlenmesi için Antalya Adli Tıp Kurumu’nda DNA testi atfetmek amacıyla bekliyor. Ana Emine Pahal, ” Yeter iki aydır çektiğim, neyse ortaya çıksın, oğlumsa alıp gideyim” dedi.

Nişan ilçesi Fatih Mahallesi’nde etkili Mehmet-Emine Ağırbaşlı çiftinin 3 çocuğundan 21 yaşındaki Muhammet Fatih Gösterişli, sonuç yerine 24 Ağustos’ta evden ayrıldı. Çocuklarından fen alamayan ev, 29 Ağustos’ta kaybolma başvurusunda bulundu. Zayi gencin sima vermeyen arkadaşları, baba Mehmet Tehlikeli’e ulaşarak oğlunun kanalizasyonda ruh akımına kapılıp hayatını kaybettiğini ve cenazenin da lağım döşemi içerisinde olduğunu söyledi. Bunun üzerine karı, 16 Eylül tarihinde Muratpaşa ilçesi Gazi Bulvarı üzerindeki belirtilen adrese geldi. Cet Mehmet Kısık, çizmelerini giyip kanalizasyonda tahminî sakim saat taharri yaptı. Ayrımsız sonuca ulaşılamaması üzerine format 112 Evgin Davet Merkezine bildirildi. İhbarla gelişigüzel bölgeye polis güçleri, AFAD, itfaiye aracı ve belediye zabıta ekipleri yönlendirildi. Daha ilk Muratpaşa ilçesi eliyle başlatılan çalışmalarda itfaiye aracı ve AFAD ekipleri şebeke içerisinde 7 saatlik aramada zinde Muhammet’e rastlanılmamıştı.

1 kamer geçmiş sona erdirilen kanalizasyondaki taharri çalışmaları, Muhammet Fatih Alçak’ün arkadaşı olduğunu belirten kimliği belirsiz birey tıpkı tahta üzerine çizdiği ve gencin cesedinin bulunduğu yeri gösteren krokiyi aileye ulaştırmasıyla esasen başlatıldı. Krokiyle birlikte polis merkezine başvuran ocak, tekrar toptancı muattal içerisinde mevcut tıpkısı bölgede Muhammet’in aranmasını talep etti. İhbar üzerine bölgeye polis güçleri, itfaiye, AFAD, UMKE ve afiyet ekipleri irsal edildi. Ekipler, bölgede asayiş şeridi oluşturarak kanalizasyon içerisindeki elektrik akımının kapatılmasıyla krokinin belirttiği bölgede kontrol çalışmalarına başladı. Mehmet-Emine Pahal çifti, çalışmaları ellerindeki krokiyle alay malay endişeli bire bir şekilde strateji etti. Bu çalışmada birlikte aynı sonuca ulaşılamadı.

Dün akşam saatlerinde krokiyi çizen tendürüst, ağababa Mehmet Gösterişli’e adresi tekrar gösterdi. Tamlanan adrese mevrut ana ile ata, çocuklarını aramaya başladı. Baba Mehmet Ağır Sıklet, henüz önceki krokiye bakarak aranan bölgenin ırak ayrımsız noktasında rögarın kapağını kaldırıp içeriye girdiğinde elemli ve tanınmayacak halde mevcut tıpkısı eş cesedi gördü.

İhbar üstüne olay yerine polis, AFAD, itfaiye ve keyif ekipleri irsal edildi. Lağım Döşemi içerisinde üstünde şort ve kırmızı benzeri tişört olduğu öğrenilen eş cesedini belirleme eden ekipler, bölgede güvenlik şeridi oluşturdu. Ata cesedin oğluna ilişik olduğunu belirleme edemedi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrası üzerinden etiket çıkmayan ceset, kimliğinin belirlenmesi ve kesin ölüm nedeni araştırılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

DNA testi üzere umutla bekliyor

Dün akşam ezanı parçalanmamış çalışmaları gözyaşları içinde takip fail anne Emine Alçak, bire bir umutla sabah saatlerinde Adli Tababet Kurumu morguna geldi. İki aydır oğlundan bilgi alamayan asıl Çetin, cesedin oğluna ilgilendiren olmadığının belirlenmesi üzere alınacak olan DNA testi üzere beklemeye başladı.

“Bütün aramamız bizi yeraltına ulaştırdı”

Saatler geçmesine rağmen tıpkısı sonuca ulaşamayan içindeki şüpheler aydınlanmayan esas Ağır Sıklet, ” Oğlumla en üst 24 Ağustos tarihinde ayrımsız telefon görüşmesi yaptım. Peşi Sıra 3-4 aktarılma sonradan bir zinde ile bilgi geldi, ‘oğlunuz elektrik akımına kapıldı ve ahiret yolculuğu etti” diye. Bizde o şahsın bap bağımlısı olduğu amacıyla güvenemedik. Ama zat imkanlarımızla aramaya devam ettik. Kayıp ihbarı verdik. Başvurduğumuz hiçbir gurur oğlumun bulunması noktasına bize havari olmadı. Zeytinköy bölgesinde aramamızı sürdürdük. Edindiğimiz bilgiler ışığında kişi çabamızla rögar çukurlarına indik. İçerideki oğlumu sorduk. Tam çalışmalarımız bizi yeraltına ulaştırdı” diyerek konuştu.

“Kemikleri noksan”

Çukurdaki gençlerin, oğlunun yerini tanım ettiğini ve takkadak kemiklerin kaldığını göreceklerini söylemesi üzerine Emine Yoğun, “Bu hafta pazartesi günü tekrar bölgede araştırı yapmaya başladık. Akşam evimize geldiğimizde ayrımsız bala tahtanın üstüne kroki bırakmış. Üzerine basa basa basa, “burada arasınlar” demiş ve gitmiş. Eşimle birlikte o krokideki yere gittik. Durumu da 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ne bildirdik. Ekipler geldi kontrol yapıldı ama bir serencam bulunamadı. Amma 50 metre ileriye gidilse cenaze bulunacakmış. Amma geçmiş akşam saatlerinde tekrar biz o tarif edilen yere apayrı tıpkı noktadan girdik. Cenazeyi bulduk. Tanınmayacak halde yemeden içmeden kemikler vardı. Yine çağrılan ekipler kemikleri bulunduğu yerden çıkardı” dedi.

“Kâfi iki aydır çektiğim”

Bulunan cenazenin Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldığını anlatım fail Pahal, ” Rastgele izler oğluma çıkıyor ama tamda tehlikesiz değiliz onun olduğuna. İçimizde aynı tereddüt var. Onun için burada DNA testi alınması gerekiyor. Şu dakika test vermeyi bekliyoruz . Yeter iki aydır çektiğim, neyse ortaya çıksın. Çabuk vakitte osun seçkin öz. Oğlumsa alıp gideyim. Yeter beklediğim bu büyüklüğünde. Cenabıhak rızası için işlemlerimizi hızlandırın” ifadelerine düz verdi. – ANTALYA

Share: