Göynük otomobildeki 2 cesetle ilgilendiren 3 murakabe

AFYONKARAHİSAR’ın Bolvadin ilçesinde yanık otomobilde Gürsel Ateşin (51) ile Ramazan Tezcan’a (28) ilgili olduğu değerlendirilen tanınmaz haldeki cesetlere ilişkin planlı soruşturmada 3 kaba, gözaltına alındı.

Özburun beldesinde hayvancılık işleyen Mikail Coşkun, evvel sabahleyin posta kenarında göynük tıpkısı otomobil gördü. Ağız Ağıza yanan aracın babası Gürsel Coşkun’a ilgilendiren olduğunu fark eden Mikail Ateşli, ön koltukta 2 kişinin elemli bedeniyle karşılaştı. İhbarla gelen ekipler, bölgede inceleme yaptı. Tanınmaz cesetlerin Gürsel Ateşli ile hayvanlık yapan Ramazan Tezcan’a ilişkin olabileceği değerlendirildi. Cesetlerin yanı sıra ayrıca Ateşli ile Tezcan’a ilişik olabileceği hesap pusulası edilen cep telefonları bulundu. Cesetler, kimlik tespiti ve otopsi için Afyonkarahisar Adli Tababet Kurumu’nun morguna gönderildi.

HTS KAYITLARI İNCELENDİBölgede 9 boş kapçık bulan ekipler, Gürsel Ateşli ile Ramazan Tezcan’ın çökertme telefonlarının HTS kayıtlarını inceledi. Ateşin ve Tezcan’ın, en üst miras dolayısıyla ülkü yaşadıkları öne sürülen akrabaları G.C., İ.C. ve B.İ. ile görüştükleri tespit edildi. Ekipler, 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.Bu arada, cesetlerin tamamen yandığı, geriye yalnız kemik parçalarının kaldığı ve kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Olaya ilişik anket sürüyor.

Share: