Giresun Belediyesinden fındık üreticilerine izzetüikram

Dünyanın sunma kaliteli fındığının üretildiği Giresun’üstelik, fındık hasadı cümle hızıyla devam ederken, Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla sahilde fındık kurutan üreticilere, araç ve içecek ikramlarında bulunuluyor.

Üreticiler bire bir yandan bahçelerde fındıklarını toplarken özge taraftan üstelik hasadı bitirip fındığını patoza veren üreticiler ise, yaka kenarlarında fındıklarını kurutmaya çalışıyor. Giresun Belediyesi birlikte, şehrin ekonomisine ve istihdamına nazik katkılar sağlayan bu kavi süreçte fındık üreticilerini yalnız bırakmıyor.

Giresun Şehremini Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla şehremaneti ekipleri, sahilde fındık kurutan ve ürünlerini bekleyen vatandaşlara, yiyecek ve meşrubat ikramında bulunuyor. Yapılan ikramlardan çok kıvançlı olan üreticiler, uray görevlileri aracılığıyla Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkürlerini iletiyor.

Şehremini Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Üreticilerimize sahil şeridimizde vatandaşlarımızın intikal alanlarına bariyer olmamak kaydıyla fındıklarını kurutma imkanı veriyoruz. Bu süreçte bizler üstelik vatandaşlarımızın yanı sıra gezmek istedik ve onlara düğürcük ve kâr suyu ikramında bulunduk. Tüm vatandaşlarımıza kandırıcı, bereketli ve artağan soylu erki benzeri mahsul yılı dilerim. Seçme antlaşma onların birlikte olduk, olmaya dahi bitmeme edeceğiz” dedi. – GİRESUN

Share: