Gidiş Geliş kazasında ölen öğrencinin Düzce’deki okulunda acıklı dersbaşı

Muğla’nın Reze ilçesinde 8 Eylül’de minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu ölen lise öğrencisi Yakup Mavi’nin Düzce’deki okulunda, ders zilinin çaldığı önce zaman hüzün hakimdi.

Büyük çeki kıvrak Düzce Borsa İstanbul Mesleksel ve Teknik Rum Lisesi 11/A sınıfı öğrencileri, 16 yaşında yaşamını yitiren Mavi’nin sırasına çiçek bıraktı.

Öğrenciler, tahtaya bile “Seni unutmayacağız Yakup… Allah yağmur eylesin.” yazarak üzüntülerini ifade etti.

Lise mektepli Serhat İpek, AA muhabirine, Yakup ile 9. sınıftan beri yâren olduğunu belirterek, “Eve bu arada gidip geliyorduk. Yaz tatilinde beraber değildik ama okulla ait hayalleri vardı. Çokça üzgünüm.” dedi.

Sınıf öğretmeni, Motorlu Araçlar Teknolojisi Düzlük Şefi Fatih Emre ise “Sevdiğimiz bir öğrenciydi. Enerjik, anaç. Takdir-i ilahi, mekanı behişt olsun inşallah. Allah yağmur eylesin. Söyleyecek fazla sözümüz namevcut.” diye niteleyerek konuştu.

Reze ilçesinde minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu çoban Yoğun ve Yakup Gökçe hayatını kaybetmiş, dertli Yusuf ve Mehmet Semavi sağlık ekiplerince Muğla Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılmıştı.Share: