Gidiş Geliş kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri ailelerine tasdik edildi

Ağrı’dahi iki tır ile tıpkısı arızi otobüsünün karıştığı gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden 8 kişinin cenazeleri ailelerine teslim edildi.

Kazada irtihal fail ve cenazeleri Ağrı Terbiye ve Araştırı Hastanesi morguna kaldırılan Abdulkerim Kınay, Ebrar Şekerli, Eşref Balçak, Emrah Solmaz, Nevzat Taş, Serhat Bayraktutan ve Önder Gürbüz’ün etiket tespitleri, yakınlarından alınan DNA örneklerinin gönderildiği Trabzon Adli Tababet Kurumunda belirlendi.

Morgda işlemleri tamamlanan cenazeler, cankurtaran ve gayrı kurumların cenaze nakil araçlarına konuldu. Vali Osman Varol ve Şehremini Savcı Sayan, yanık ailelere morg önünde başsağlığı diledi.

Taş, Bayraktutan ve Gürbüz’ün cenazeleri Van’a, Lezzetli, Sap ve Solmaz’ın ise Patnos ilçesine, Kınay’ın dahi Siirt’e gönderildi.

Ağır yanık kaldırıldığı Erzurum Kent Hastanesi’nde geçmiş akşam mevt fail Muhlise Işık’ın cenazesi bile Erzurum’dan Diyadin ilçesine götürüldü.

Van’dan Ağrı istikametine giden 34 EG 1164 plakalı Van Yolu firmasına ilgili yolcu otobüsü ile biri çükündür aylı iki tırın iki dönme geçmiş Sap ilçe merkezinde karıştığı kazada, yalaz düzlük otobüsteki yangın itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürülmüştü. Kazada 8 birey cansız, 18 yaşama yaralanmıştı.

Share: