Geçmişten Bugüne Takılar

Çocuk künyesi, çocuk bileziği ve alyans en çok tercih edilen takı ürünleridir. Tektaş pırlanta, altın kolye ve küpeler de kadınlar arasında oldukça popülerdir.

Bu bölümün ana anahtar kelimesi mücevherdir ve pırlanta, altın, safir, zümrüt bazı popüler mücevher öğeleridir. Elmaslar büyük ve pahalıdır çünkü elmasların değeri yüksektir. Altın da doğada kolay kolay bulunmayan değerli bir metaldir. Safirler yeryüzünde yalnızca bir yerde bulunabilir – Madagaskar. Zümrütler, kapitalizmin ilk günlerinde onları madenlerden çıkarmanın yetiştirmekten daha ucuz hale geldiği İngiliz Kraliyeti tarafından yasaklanmadan önce bir zamanlar para birimi olarak kullanılıyordu.

Bu bölümde zevkinize ve bütçenize göre hangi yüzük türlerinin size en uygun olduğunu öğreneceksiniz.

Elmasın popülaritesi 500 yıldan fazladır. Günümüzde Afganistan’da bulunan Bactria adlı antik bir şehirden geliyor. Bir kralın kızına bir hediyeydi ve onun nişan yüzüğü oldu.

Diğer lüks mallarda olduğu gibi, bunun için bir servet ödemeye hazır bazı insanlar var. Bu makale, dünyanın dört bir yanındaki farklı şehirlerdeki elmasların maliyetini ayrıntılı olarak ele alacaktır.

Bu çocuk takıları seçkisi, altının çok yönlülüğünü gözler önüne seriyor.

Pırlanta, altın, safir, zümrüt, pırlanta baget yüzük, tektaş pırlanta, altın kolye, küpe ve yüzük en yaygın takı malzemelerinden bazılarıdır.

Bu kategorilerden herhangi birinde hediye olarak veya kendiniz için özel bir şey arıyorsanız, bu liste fikir bulmanıza yardımcı olacaktır.

Elmas, dünyadaki en popüler değerli taştır. Sevginin, saflığın ve umudun sembolüdür. Elmaslar ayrıca gücü ve zenginliği sembolize eder ve genellikle nişan yüzüğü olarak kullanılır.

Elmas, kadınlar arasında en popüler değerli taştır. Bu takı, sevgi ve bağlılığın sembolü olarak kabul edilir. Pırlantaların berraklığı, diğer değerli taşlardan daha güzel görünmelerini sağlar.

Pırlanta nişan yüzükleri umudun, güvenin, sevginin ve samimiyetin simgesidir. Sonsuz aşkı ve gelecek için bir vaadi temsil eder.

Pırlanta alyans tasarımı, kendiniz veya sevdiğiniz için mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olması açısından da çok önemlidir. Karmaşık bir tasarıma sahip bir pırlanta alyans seçmek, sadeliğine güzellik katacaktır.

Yüzük, herhangi bir mücevher koleksiyonu için oldukça popüler bir öğedir. İster nişan için, ister sadece her gün takmak için olsun, yüzükler takı öğeleri açısından iyi bir seçimdir.

Doğru yüzük tipini seçmek söz konusu olduğunda, dikkate alınan birçok faktör vardır. Bu yazıda, metaller ve taşlar açısından en popüler seçimlerden bazılarından ve bunların ne anlama geldiğinden bahsediyoruz.

Elmas – Bu, kuyumcular ve tüketiciler arasında da en popüler seçenektir. Günümüzde var olan en sert malzemelerden biri olmakla birlikte, sevgi ve bağlılığın sembolü olarak görülmektedir. Ayrıca, elmasın gerçekte ne kadar özel olduğuyla birlikte doğada nadir bulunması nedeniyle de kullanılır! Herkes pırlantaya sahip olamaz, bu yüzden özel biri veya hatta sadece kendiniz için pahalı bir hediye olarak kullanılabilir!

Safir – Safir taşı uzun zamandır barışı, umudu, saflığı, gücü, bilgeliği, huzuru ve huzuru simgeleyen bir değerli taş olarak kabul edilmiştir.

Share: