FOMGET, Karı Futbol Süper Ligi’nde sezona şampiyona parolasıyla başlayacak (1)

Eş Ayak Topu Süper Ligi ekiplerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET’te oyuncular ve teknik grup, sezonu şampiyon tamamlayacaklarına inanıyor.

Yeni sezon öncesi hazırlıklarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda sürdüren ve geçmiş hafta maçını 16 Ekim’da Bitexen 1207 Antalya spor‘a karşı deplasmanda oynayacak FOMGET ekibi, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

FOMGET’in bando kaptanı milli futbolcu Sema Çelik, kendilerine güvendiklerini belirterek, “Sabık sene ikinci devir on paralık yenilgimiz olmadı amma şanssızlık ve averajla play-off’a giremedik. Ancak bu sene baştan hep beraber haddinden fazla dolgunca hazırlandık. Bakir takviyelerimiz oldu. Bu sene elan iddialı geliyoruz.” dedi.

Kayseri’deki kampta çok bereketli hazırlandıklarını, henüz sonradan dahi Yenikent Osmanlı Stadı’nda değme aktarılma antrenman yaptıklarını nâkil Sema, “Ligimiz A ve B gruplarına ayrıldı. Hedefimiz play-off’a şekil, şampiyon oluşmak. Bu olağan değil amma adım adım hedefimize akla yatkın gideceğiz. Şampiyonlar Ligi’ne gittiğimiz devir birlikte amacımız ülkemizi ve kulübümüzü en bereketli şekilde belirtmek.” diyerek konuştu.

Ukraynalı futbolcuların takıma inancı tam

FOMGET’in Ukraynalı futbolcuları Yana Derkach ve Daria Apanashchenko, topluluk adına başarılı benzeri sezon geçireceklerine inandıklarını aktardı.

Bu mevsim takımın eskimemiş transferlerle güçlendirildiğini ve bökelik hedeflediklerini belirten Yana Derkach, “Ülkemde da milli takımda oynuyorum. Biliyorsunuz çarpışma var. Ülkeme gittim ve güzeşte mevsim 4 kamer oynayamadım. FOMGET’e savaştan geçmiş geldim. Bu zaman 7 ecnebi oyuncu aktarma edildi. Bu yıl bando henüz aktif. Şampiyona kupasını da Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı dahi istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkent ekibinin Ukraynalı milli futbolcularından Daria Apanashchenko ise “Burada oynamaktan çok mutluyum. FOMGET’in böke olması üzere değme şeyi yapacağız. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne bile akmak. Takımdaki Türk oyunculardan ve ekibin misafirperverliğinden de çok bahtiyar oldum.” şeklinde konuştu.

FOMGET’in bu zaman kadrosuna kattığı Azerbaycanlı Ayşan Ahmedova ise şunları söyledi:

“Topluluk çok bol. Çokça kaliteli futbolcu kardeşlerimiz var. Çalışmalarımız bitmeme ediyor. Önümüzdeki hafta geçmiş maçımıza çıkacağız. Bu yıl bando kendisine hepimiz böke olacağımıza inanıyoruz. Antrenmanlarımız, tedbir maçlarımız, bütünü haddinden fazla verimli geçiyor. Hedefimiz şampiyon doğmak ve Şampiyonlar Ligi’nde aldatmak.” ifadelerini kullandı.

Saika: “Bu sene kupayı buraya getireceğiz”

FOMGET’in mutedil vadi oyuncusu Fatoş Sebep, Manisa’da sokakta başladığı futbola 15 yıldır devam ettiğini anlatırken, ” Turgutlu Belediyesi’nde profesyonel namına başladım. Elan sonraları 8-9 kulüpte oynadım. FOMGET’te ikinci yılım. Bir zamanda A Milli Mızıka’de da oynuyorum. Sakatlık süreci geçirdim ve ön çap bağ ameliyatı oldum. 8 ay sonradan sahalara gene döndüğüm için mutluyum. Maçlara çokça dolgunca hazırlanıyoruz.” diyerek konuştu.

Sabık yıl averajla play-off turunu kaçırdıklarının hatırlatılması üzerine Fatoş, “Geçen sene play-off etabına kalabilseydik, değme husus çok farklı olurdu. Kâffesi şişman ayrımsız ibret oldu. Bu yıl öyle aynı hataya düşmeyeceğiz. Gelişigüzel pik genişlik bereketli şekilde hazırlanıp, önlemlerimizi alıp, öyle çıkacağız.” dedi.

Lig fikstürü ve gruptaki rakiplerine değinen Fatoş, ” Herhangi Bir topluluk dinamik amma 4 balaban takımdan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor bizim grupta. Onlar üstelik yeni dokuma içre ve iddialı takımlar. Biz bile çok iddialıyız. Bu grupta nazik tıpkısı kapış olacak, türe fail kazanacak. Hocalarımız gecesini gündüzüne katıyor. Tığ da ekstra antrenman yaparak çok aheste hazırlanıyoruz. Tabii kim böke olmayı, kupayı Ankara’ya getirmeyi çokça istiyoruz. Arkadaşlarımızın kâffesi haddinden fazla iyi. Mızıka olarak mebzul uyarlanmış olduk. İnşallah bastırık yaşamayacağız. Bu sene kupayı buraya getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Beceri kol bizatihi emin

FOMGET’in sportif direktörlügünü üstlenen Azerbaycanlı spor adamı Siyasa Askarof, 13 yıldır eş futbolcuları çalıştırdığını belirterek, “Başlayalı 1 kamer oldu ve çalışmalarımız haddinden fazla dolgunca gidiyor. Kayseri’deki kampta çok bereketli hazırlandık. Sabık yılki takımı esirgeyici FOMGET, bu yıl birlikte ferah takviyeler yaptı. 16 Ekim’birlikte önce maçımızı Antalya’üstelik kazanarak iletilmek istiyoruz. Maksadımız FOMGET’in böke olması. Takımın amaç koyduğu molekül şampiyona.” açıklamasında bulundu.

FOMGET Ustalık Direktörü Gönüllü Bayraktar ise açıklamasında şunları söyledi:

“Güzeşte yıl talihsiz bire bir şekilde play-off etabını kaçırdık. Sabık yıldan alil oyuncularımız da katıldı. Çok ongun transferler yaptık. Bu yıl bando çok ateş parçası. Azerbaycan’dan mebzul benzeri stoper olan Ayşan’ı aldık. Ukraynalılar elhak güzeşte seneden takıma damga katmıştı. Haddinden Fazla iyice bire bir kamp dönemi geçirdik ve daha çok hazırız. Karı futbolunun ismini Ankara’de, Türkiye’da afişe etmek istiyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Yavaş’a, bize verdiği destekler için teşekkürname ederiz. Bu desteği boşa çıkarmamak üzere ‘Ankara’ya ayrımsız bökelik yakışır.’ diyoruz.”

Share: