Feribotu kaçırdı,bomba ihbarı yaptı ortalığı ayağa kaldırdı

Bursa’dan İstanbul’a başvurmak üzere biletini aldığı feribotu kaçıran ve batıl bomba ihbarında bulunan bulaşıcı ortalığı ayağa kaldırdı. İhbar konusunda Bursa ve İstanbul’daki limanlara yanaşan feribotlarda bomba araması yapıldı. Yolcular didik didik arandı. Polise temelsiz ihbarda bulunup feribota yetişemeyince İstanbul’a otobüsle giden kuşkulu, çok bodur sürede Bursa Güven Müdürlüğü ekiplerince otobanda gözaltına alındı.

Akşam saatlerinde Bursa 112 ihbar hattını arayan hayat Bursa-İstanbul İstanbul-Bursa feribotlarına bomba ihbarında bulundu. İhbarı dikkate kayran Bursa Güvenlik Müdürlüğü ekipleri İstanbul’a haber verdi. İstanbul’a yanaşan gemide arama yapıldı ve temas menfilik tespit edilmedi.

Sirkeci’den kalkan ve Bursa’ya gelen feribot dahi ihbar sebebiyle arz yakındaki Armutlu limanına çekildi.

Burada panik yaşanmaması üzere yolculara gemide aksaklık olduğu söylendi. Fakat gemi uzun taharri yapılması ve 400 yolcunun mağdur edilmemesi için Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın talimatıyla alelacele Mudanya iskelesine yönlendirildi. İstanbul’dan gelen yolcular tıpkısı süre Mudanya iskelesindeki yıldırı ve asayiş ekiplerince bekletildi. Gemide tafsilatlı kontrol yapılırken, bekletilen yolcular de dip aramasından bilahare iskeleden dışarıya çıkarıldı.

Öte yandan polise temelsiz ihbar eden kişinin kimliği dahi kısa sürede tespit edildi. Şahsın 15 bölüm ilk İstanbul’dan hizmet etmek amacıyla Bursa’ya gelen ve işten ayrılınca İstanbul’a hoşgörüsüz çağrıştırmak talip 22 yaşındaki E.A. isimli şahsiyet olduğu belirlendi.

Terörle Savaş Idarehane Müdürlüğü ekipleri bu kişinin Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüse binerek İstanbul’a hareket ettiğini belirleme etti.

Yapılan operasyonla uydurma ihbarda bulunan güç Bursa İstanbul otobanı Orhangazi ilçesi essah gözaltına alındı. İşsiz olan E.A sorgusunun ardından yarın adliyeye gönderme edilecek.

Panik faal ve Mudanya iskelesinde ense araması yapıldıktan bilahare buradan ayrılan yolcular üstelik otobüslerle Bursa’ya akıntı ettiler.

Öte yandan E.A.’nın feribotu kaçırdığı için hakeza bire bir ihbarda bulunduğunu itiraf ettiği öğrenildi. – BURSA

Share: