Federasyon seçimlerine Orhangazi’den aday

Orhangazi Erzurumlular Ekin ve Dayanışma Derneği Başkanı Durmuş Turan, Alım Satım günü yapılacak olan Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu seçimleri öncesinde başkanlığa adaylığını açıkladı.

Orhangazi Erzurumlular Ekin ve Tesanüt Derneği Başkanı Durmuş Turan BEDFE başkanlığına adaylığını açıkladı. Tafsilatlı yıllardır Ömer Ömeroğlulları’nın başkanlığını yürüttüğü Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun Olağanüstü seçimli umumi kurul toplantısı 19 Son Teşrin Muamele günü Federasyonun Bursa’daki merkezinde yapılacak. Orhangazi Erzurumlular Derneği Başkanı Durmuş Turan, Alışveriş günü yapılacak olan Federasyon seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Durmuş Turan, adaylığı ile ait benzeri açıklama yaparak federasyonda değişim mesajları verdi. Takdir edersiniz ki son günlerde yaşanan gelişmelerle alay malay, hızlı hızlı alınan tıpkısı “alışılmadık” seçme kararı topluluk başkanlarımız ve hemşehrilerimiz nezdinde tepkiye nöbet açmış ve “niçin sorusuna halen daha bir cevap bulunamamıştır ifadelerine düz verdiği açıklamasında, Bu sebeple; bu güdük ant süresince Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkan Adaylığımın halkoyu ile paylaşılması sonrası, toplumsal medyada cemiyet başkanlarımızın, hemşehrilerimizin ve dostlarımızın duygularını ve temennilerini tamlayan paylaşımlarının artması konusunda tıpkısı izah yapma ihtiyacı hissettim dedi. Durmuş Turan açıklamasının devamında şu görüşlere düzlük verdi; Şu bodur hayatımızın sunma oylumlu gayesi insana bakım etmektir. Bunun nerde ve ne şekilde olduğunun tek önemi yoktur. Bu nedenle, Allah’ın takdirini bilmediğimiz ve hangi olursa olsun sonucuna rastgele devir seçme şartta ikbal göstereceğimiz ayrımsız meselede sükünet asıl olmalıdır. Nerede bir hemşehrimiz varsa orada ağrı vardır, skala vardır, şenlik vardır. Bizler bu duyguları hep gelişigüzel paylaşarak yasamak üzere bu yola çıktık. Mütenevvi sivil sosyete kuruluşlarında riyaset ve idarecilik yapmış olmam nedeniyle, edindiğim tecrübeler ile oluşturacağımız dinç ve dinç umumi heyet üyelerimizle, Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu’nu ( BEDFE) benzeri kadem öteye katlanmak istiyoruz. Hemşehrilerimiz ve üyelerimize hizmet amacıyla BEDFE Başkanlığına namzet olduğumu halkoyu ile benimsemek istiyorum. Dayanışmanın, angajman ve beraberliğin yaşatıldığı ve bütün derneklerimizle müracaat kültürü ile yönetilecek ayrımsız yapıya talibiz. Düşünce hayr, serencam hayr ola inşallah. Parçalanmamış hemşehrilerimizin desteklerini bekliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum ifadelerine vadi verdi. – BURSA

Share: