Fakıbaba’dan sonradan İYİ Parti’ye katılan yıpranmamış isimler olacak mı? Akşener cevapladı

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, Umum TV ekranlarında yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Eskimemiş Aynı Sabahleyin programına mihman oldu. Akşener programda hem Türkiye gündemi hem bile siyasa gündemine ilgilendiren heybetli değerlendirmelerde bulundu.

“YENİ KATILAN İSİMLER TABİİ Kİ BIRLIKTE OLACAK”

İYİ Tümen Genel Başkanı Akşener, Küçükkaya’nın, “Fakıbaba’dan sonradan partiye katılan kullanılmamış esame olacak mı?” sorusuna de karşılık verdi. Akşener, “Bu partinin kurumsallaşması geçişsiz. Bu partinin yetiştirdiği haddinden fazla eşsiz isimler var. Fakıbaba ile dahi kuma dostlarımız var. Nükteli yaklaşmayı severim. Tıpkısı köfte muhabbetimiz oldu, istek ettim. Öyle görüştük. Tabii kim dahi yıpranmamış esame katılmaya bitmeme edecek” dedi.

“İYİ Kİ BU PARTİYİ KURMUŞUZ”

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarından satır başları ise şu şekilde: “Partimizin yapılış haset. İyi ki bu partiyi kurmuşuz. Kılıçdaroğlu’ndan 15 icra vekili arzu ettim. O arkadaşlarımızın katılmasıyla takım kurmuş olduk. Onlardan seçme kazanç sağlamamız Türkiye’ye yeni tıpkı özdek demokratlık örneği gösterdi.

“BİZ KURULMAMIŞ OLSAK BELKİ DERMAN VE ATI DAHI OLMAYACAKTI”

Bire Bir özdek değişti seçme madde değişti. 4 Fırka Budun İttifakı’nı kurduk. Akıbet itibariyle Halk İttifakı çoğunluğu kaybetti. Halk İttifakı çocuklar kabil ayaklarını yere vuruyor “adayınız kimdir?” diyerek. Bu üstelik bana gerekeni yaptığımızı gösteriyor. Biz kurulmamış olsaydık bugün bu ucube herkes oturmuş olurdu. Sedir aritmetiği alelacayip olacaktı. Gördük ki farklılıklar zenginliktir. Müştereklerimiz haddinden fazla. Tığ kurulmamış olsak Bugün Gelecek ve MERHEM partileri belki bile o masada olmayacaktı.

“ÜLKEDE HERHANGI BIR YERDE KRİZ VAR”

Seçme şeyde akse var. Temas çeşit iftiranın atıldığı, hakaretin yapıldığı aynı mutluluk. Ego çorak evlere gidiyorum bizzat kendim. Astım hastası olan, kucağınıza aldığınızda ne kadar vurgun olduğunuzu anladığınız ayrıntılar. Tıpkısı yandan el yapımı ayakkabılarla, abus arabalarla gezen insanlar.

“ÜRETİMİ ÖNE KOYACAĞIZ”

Krizden çıkmak esasta çokça olağan. Üretimi öne koyacağız. İstihdam yaratacağız. Yargının hür olduğu, MB sıradan bağımsız olduğu, kurumların yeniden istihdam edildiği bir talih yapacağız. Siyasetçinin seçme kazanma iştikakının önüne geçecek bir sistemin kavait malzemesinin öne çıktığı tıpkı devlet yapacağız.

“1 YA DE 2 ÇOCUKLU KADINLARA ILLET EV VERİLMİYOR”

Sayıların değiştiği tıpkı mecmu grup Türkiye’ye geldi. Bunun çok problemi var. Biz kapılara açarak buna amil oldu. Arap şahıs buraya geldi. Ora PKK’nin yeri oldu. Büyüklenme konabilirdi buna itirazım bulunmayan. 2019’birlikte beni gönderselerdi ego Esad’la konuşur sığınmacıları gönderirdim. Deminden birlikte göndereceğiz Familya Bakanlığı’nın eşi ölen 3 çocuğu olan kadınlara başlattığı kari kampanyası…

Mantık akla yatkın 300 bin teklik sülale. Ama 3 yavru kavisli. 1 evet bile 2 çocuklu olan kadınlara illet yok. Burada ayrımsız numara var. Gitmek ki 3 çocuklu kadınların sayısı az. Talimatları var. Vay “patronun sözü yere düşmesin” derseniz siz haddinden fazla iri ayrımcılık peki. Küsurat parayı elbette ödeyecek o kadın.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞÖRTÜSÜ TUTUMUNA DİYECEK BİR ÖZDEK BULUNMAYAN”

Tutumuna söyleyecek sözüm bulunmayan. O tıpkı helalleşme yolcuğuna imdi. Saygım var. Ben birlikte bazen şeyleri hatırlatmakla kendimi görevli görüyorum.Ego üstelik yapılan seçkin çeşit eksiğin karşısında durdum. Amma ego bile apayrı şeyleri hatırlatmak durumundayım. Bu ülkede Rize vekili başkanı açılım yapmayın dedi. Hepimiz benzeri Kürt avrat alalım dedi. Ve hiçbir öz olmadı bire bir arkadaşa.

“ATATATÜRK’ÜN ANNESİNE MÜMTENI SÖZLER SÖYLENDİ”

Hukuki bire bir alt yapısının olması olmaması değildi. Askeriyenin ortaya koyduğu, askerin itiraz ettiği ayrımsız tutumdu. Tığ akıllıcasına duruş alamadık. O ant hoppadak İmam Hatip liselerini getirseydik eğitimde aktüel bu kepazelik olmayacaktı.

“KANAYAN YARALARA YAKLAŞMAK DURUMUNDAYIZ”

Cumhuriyet Altını bize eğitimde fırsat eşitliği sundu. Parası varsa okutulan ayrımsız mevki haline döndük. Kapanmış yaraları yeniden açmak namına kanayan yaralara benzemek durumundayız. Kılıçdaroğlu’nun duruşunu biliyoruz doğrusu. Bence ister yoktu. Çokça şişman teessürat çekildi bu ülkede. Ben dahil haddinden fazla ayrımlı ayrımsız tutum göstermeliydim diyorum.”

Share: