Etken bağlantıyla Kocaeli’den Antalya’ya faaliyetler ve faaliyetler eğitimi

Canlı bağlantıyla Kocaeli’den Antalya’ya ameliyat ve faaliyetler eğitimi

Prof. Dr. Sadettin Hülagü:

“Avrupa’bile bile hakeza şişman benzeri gestalt yok”

KOCAELİ – Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden hareketli bağlantıyla Antalya’de düzenlenen 10. Gastroenteroloji Cerrahi Kongresi’ne paydaşlık sağlayıcı 2 bin uzmana kılgısal eğitim bilimi verildi. Burada uzmanlar marifetiyle gerçekleştirilen yıpranmamış operasyon yöntemleri karşı bilgiler verildi. Çalışkan bağlantıyla Antalya’daki katılımcılara eğitim veren Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Hastanemizde kısaca 3-4 yıldır yıldır canlı yayın yapıyoruz. Avrupa’da üstelik böyle balaban bire bir eşkâl namevcut. Türkiye’bile ve dünyada yapılabilen endoskopik uygulamaların kâffesi bu tesiste yapılabiliyor. Irak’tan, Beyrut’tan, Suriye’den Tayvan’dan, Avrupa’dan yetişek üzere mevrut etibba var” dedi.

Antalya’birlikte düzenlenen 10. Gastroenteroloji Cerrahi Kongresi’ndeki 2 bin katılımcıya Kocaeli Üniversitesi Araştırı ve Aplikasyon Hastanesi doktorları eliyle eskimemiş çalışmalar ve cihazlarla dayalı etkin bağlantı yapılarak eğitim verildi. Yetersiz içi ve mikro dışından kongreye ortaklık sağlayıcı katılımcılar, hem sorularını istifsar fırsatı hem bile öğrendikleri bakir bilgileri kişi merkezlerinde aplikasyon fırsatı buldu.

“Hastanemizde kısaca 3-4 yıldır yıldır canlı yayın yapıyoruz”

Eğitim Bilimi veren Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Hastanemizde tahminî 3-4 yıldır yıldır canlı yayın yapıyoruz. Bu yılki yayınımız 39. Gastroenteroloji kongresi ve 10. Gastroenterolojik cerrahi kongresi. Bunlar hem millî hem üstelik uluslararası toplantı. Bugün endoskopideki makbul yıpranmamış teknikleri göstereceğiz. Avrupa’birlikte bile hakeza büyük bir kalıp yok. Burada çokça iri bir merkezimiz var. 8 modül odada canlı yayın yapılabiliyor. Konuşma salonlarıyla, aplikasyon ve istirahat alanları ile az çok iri aynı vahit. Türkiye’birlikte ve dünyada yapılabilen endoskopik uygulamaların tamamı bu tesiste yapılabiliyor. Alet, tesisat ve personel açısından yeterli eğitimi tamamlamış benzeri kurumuz” dedi.

“Erken merhale kanserlerin tanısında mergup yöntemlerle ilişik cerrahlara, uzmanlara eğitim verdik”

Yapılan işlemlerle müntesip bilgilendirmelerde kâin Rektör Hülagü, “Zaman er etap kanserlerin tanısında makbul yöntemlerle ait cerrahlara, uzmanlara eğitim verdik. Tanıya giderken hangi yoldan gidilmesi ve hangi aletlerin kullanılması gerektiğini anlattık. Er rütbe kanserlerin endoskopik yöntemle faaliyetler etmeden çıkarılma tekniklerini gösterdik. Bununla ilişik icraat yaptık. İkinci tıpkı uygulama alanımız endosonografi dediğimiz formül. Ucundaki ultrason cihazıyla pankreas hastalıkları, balast yolları hastalıkları ve değişik ulaşılamayan bölgelere endoskopik yolla girdik ve bu yöntemleri gösterdik” diye niteleyerek konuştu.

“Uygulama üzere er derece balaban”

Aut ülkelerden dahi eğitim bilimi için buraya doktorların geldiğini nâkil Prof. Dr. Hülagü, “Tümör şüphesi olan kanalların içerisine girip biyopsi alabiliyor ve uygulama yapabiliyoruz. Balast yollarında kırılamayan iri taşları lazerlerle kırabiliyoruz. Pankreas kanallarında içeriye kaçan stentleri çıkarabiliyoruz. Tabi ki bunlar çokça üst düzey teknik ve uygulamalar. Kanama olan bölgeleri lazerle yakabiliyoruz, müdahale edebiliyoruz. Ur şüphesi varsa çıkarabiliyoruz. Tabi bunların bütünü er paye olması muktezi. Antalya’ya etkin angajman kurduklarını belirten Hülagü, “Bu enerjik yayını 2 bin yaşama izledi. Oldukça dahi muvaffakiyetli benzeri aplikasyon oldu. Bizde sonraki döl bu eğitim bilimi merkezinde sancak yarışını sürdürecek. Ihvan buradaki eskimemiş teknikleri bizden öğreniyor ve öz merkezlerinde yapıyor. Irak’tan, Beyrut’tan, Suriye’den Tayvan’dan, Avrupa’dan terbiye üzere gelen etibba var. Onları galiba bire bir program dahilinde akseptans ediyoruz. Türk Sindirim Bilimi derneğinin Türkiye yetişek merkeziyiz. Onların akla yatkın gördüğü kişileri fakülte ve üniversitelerden 1-2 ay kabil sürelerde eğitim bilimi veriyor ve sertifikalarını veriyoruz” şeklinde konuştu.

Share: