Esmer yollarında boyut

Yağız yollarının imal, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde dokunaklı gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Şimal ile Batı kavşakları 3-6. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun İzmir ve İstanbul yönlerinde sol şeritler trafiğe kapatılarak, erişim özge şeritlerden sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarında üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde seçme iki doğrultu kesimler halinde trafiğe kapatılarak, erişim özge istikametlerden iki cepheli sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Emirler Kavşağı-Ankara- Konya il sınırı yolunun kâh kesimlerinde (Niğde istikameti) itimat şeridindeki bakım ve tamirat çalışmaları sebebiyle erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Selçuk-Şürekâ- Aydın yolunun 28-29. kilometreleri Selçuk-Ortaklar kesiminde, 13.00-17.00 saatlerinde patlatma yapım çalışması gerçekleştirilecek. Bu nedenle nöbet şalter trafiğine kapatılarak, sürücüler almaşık güzergah Selçuk-Kuşadası-Söke-Şürekâ istikametine yönlendirilecek.

Bingöl- Solhan yolunun 45-48. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Zonguldak- Bartın ülke sınırı-Bartın- Kurucaşile yolunun 29-34. ve 35-43. kilometrelerindeki imal çalışmaları cihetiyle muvasala mukassem yolun bire bir bölümünden iki cepheli sağlanıyor.

Yalvaç-Şarkikaraağaç yolunun 2-4. kilometrelerinde bölünmüş yolun vürut şeridi asfaltlama çalışmaları dolayısıyla trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım azimet şeridinden çift yönlü sürdürülüyor.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki icraat dolayısıyla erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Zile-Alaca mehabet yolunun 20-30. kilometrelerinde mukassem el imal çalışmaları sebebiyle erişim kontrollü devam ediyor.

Karakurt-Horasan yolunun 87-88. kilometrelerindeki icraat dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Share: