Eski MasterChef yarışmacısı Kaynak Tanar tevakki etmek yoğun anları anlattı: Kamyon şoförü öldürmeye çalıştı

TV8 ekranlarında yayınlanan ve hakem heyeti üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ile Danilo Zanna’nın yaptığı MasterChef Türkiye’nin kalburüstü yarışmacılarından Pınar Tanar, aracıyla davranış halindeyken arkadan gelen aynı kamyonun kendisini sıkıştırarak öldürmek istediğini bambaşka tıpkısı kamyon şoförünün da kendisini araçtan indirmeye çalıştığını söyledi.

“BİLEREK VE İSTEYEREK ÖLDÜRÜLMEYE ÇALIŞTIM”

MasterChef Türkiye 2021 kadrosunda saha kayran Tanar, canına kastedildiğini söylediği olayı içtimai iletişim araçları hesabından anlatarak İçişleri Bakanlığı ve Güven Umumi Müdürlüğü’hangi seslendi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yaşadığı korkuyu anlatan Tanar, şu ifadeleri kullandı: “Zaman saat 20:20 civarında Merzengûş otobanında bilerek ve istekle öldürülmeye çalışıldım. Üsküdar yönünde ego orta şeritte 60 km birden giderken al iri bire bir kamyon neredeyse peş tamponuma değecek mesafede bana sonsuz selektör yaptı da esen ve sol şerit abes iken yaptı… Bense o sırada navigasyonu açmıştım ve frene bastım, cevvaliyet kesmeyen kamyon kornasına bastı ve hızla salim şeridime geçip benim üzerime kırdı, benzeri müddet o şekilde beni sol şeride beygir atmaya çalıştı.

“ŞOFÖR YANIMA GELİP BAĞIRMAYA BAŞLADI”

Benim yönelteç hakimiyetimi kaybedip ölmemi istedi, bense hem sağımdaki kamyon çarpmamak üzere nazik benzeri çaba gösterdim hem üstelik aynadan sol şeridimdeki araçlara çarpmamak amacıyla büyük tıpkısı hız sarf ettim. Bunun tek aynı açıklaması var: isteyerek herif öldürmeye sebebiyet yüklemek. Kamyondan kurtulup sağlıklı şeride geçtim ve durup dörtlülerimi yaktım. Kamyon da arkama gelerek durmadan korna çaldı. Ego şoförün inip gelmesini bekledim, asla sindiremeyeceği birine balya geldiğini bilmesini istedim. Dirimsel gelmez bana bağırıp çağırmaya başladı… Ego camımı yarım açıp duyabilmesi amacıyla efdal sesle itidalli şeritte binek açar yerine okkalı gittiğimi, hızlı hızlı gelerek selektör yaparak beni şeridimden çıkarmaya hakkı olmadığını ve beni öldürmeye çalıştığı amacıyla polise adisyon vereceğini söyledim. “

“İKİ KAMYON ŞOFÖRÜ ARAÇTAN İNMEMİ İSTEDİ, KARAKOLA SÜRDÜM”

Bambaşka ayrımsız kamyon şoförü bile… Önüme kırdı, çoban inerek bana dur işareti yaptı, beni aracımdan dökmek istedi ki agâh hangi yapacaklardı, ego durmadım, rekiz karakola sürdüm, karakol kişi bölgeleri olmadığını, Dudullu Karakoluna gitmem gerektiğini söyledi. Ego bu işin peşini bırakmam. sesleniyorum, canımızı pazarda bulmadık, sistem kendini alikıran mir kesen sanıyor, cezalarını bulmaları amacıyla ne yapmam gerekiyorsa yaparım, yeter bundan sonra yaşanmaz ve çekilmez ağıl geldi ülke! Bunun biricik tıpkısı açıklaması var: o da mevdu sadakamın olduğu! Allah’ın cezaları!”

Share: