Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Izdıraplı, meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Vekillik kendisine çocukları kırtasiye ve kitap yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi öğretim yılına hazırlık kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam fail çocukları amacıyla “Eğitim Bilimi ve Gelişim Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; boyun çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, tip kabilinden malzemelerin yanında Vekâlet yoluyla genel ağ sitesinden zar edilen Çocuk Dostu Mektup Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı kitap birlikte yer alıyor.

Bakan Derya Üzüntülü, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin rustik bölgelerinde dallar için koruyucu ve engelleyici hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu mankafa bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade fail Üzüntülü, çocuk koruma müteharrik ekipleri vasıtasıyla rustik bölgelerdeki çocukların havari ve yasaklayıcı hizmetlere erişimini artırmaya ve okazyon eşitliği sağlamaya yönelik icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim tedrisat yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi için “Yetişek ve Gelişim Destek Paketleri” hazırlandığına belen fail Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, betik yönünden da destekliyoruz. Eğitim ve Hareket Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Tezkere Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula tam namına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kudretli tıpkısı eğitim bilimi talim yılı diliyorum.”

Share: