Erzurum vukuf | Oltu Müftülüğü’nce kuran kursları yararına yarayışlı çarşısı düzenlendi

Oltu Müftülüğü’nce kuran kursları yararına yararlı çarşısı düzenlendi

ERZURUM – Oltu Müftülüğü yoluyla Kuran kursları yararına yararlı çarşısı düzenlendi.

Kale meydanında gerçekleştirilen yarayışlı çarşısının açılışı Oltu ilçe Müftüsü Sinan Cansever’in yaptığı duanın ardından açıldı.

Kurdeleyi Oltu Kaymakamının eşi Hümeyra Bakkal Oltu Belediye Reisi Necmettin Taşçı, Mutlak Sanayici ve İşadamları Derneği Erzurum Şube Başkanı Fuat Çipo gelişigüzel kesitiler.

Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı Oltu Belediyesi namına geçmiş bağışı 10 bin liralık yardımda bulundu.

Faydalı çarşısında karı hanımlarının ve vatandaşların ürettiği ürünleri satarak elde edilen dirimsel ile kuran kursu öğrencilerine yardımda bulunacak.

Oltu ilçe Müftüsü Sinan Cansever, “Kült başkanlığı ilçe müftülüğü namına dini ve hayri hizmetlerde toplumumuza sunmaktayız bu vesileyle kuran kurslarımızın çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi amma ana amaçta halkımızla dini anlamda toplumsal anlamda barışın huzurun birliğin beraberliğin kardeşliğin devamı ve onun daha da berkitme edilmesi anlamında hakeza bire bir aktiflik düzenledik. Müfit çarşısında 4-6 ve ayrıksı kuran kurslarındaki öğrencilerimizin velileri hazırlanıp sunulmasında yardımcı oluyorlar. Bununla bu arada vatandaşlarımızın balaban tıpkı teveccühü var vatandaşlar hem yararlı işliyorlar hem birlikte bu çorbada tuzu olsun diye niteleyerek katkıda bulunuyorlar. Zaman kaymakamlık protokolünün katılımı ile çarşımızı açtık. İnşallah bu ayın 29’una kadar burada faaliyeti devam edecektir” dedi.

Yararlı çarşısı 24- 29 Ekim tarihleri ortada örtüsüz kalacak.

Share: