Erzurum haberi… Aziziye’de yılın muhtarını Koordinatör Şanlı İnci belirledi

Erzurum’un Aziziye ilçesinde yılın muhtarını DOĞRU Fırka Genel Dalan Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Anne Rütbe Kesim Koordinatörü Şanlı İnci belirledi. Eş Güdümcü Mürtefi İnci, 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Haset zımnında Aziziye Belediyesi’nce birleştirme edilen çekilişe katıldı. İlçenin 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Kötü Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ün ismini çekici Ali İnci, “Muhtarlar Gününü dahi bu vesileyle kutluyor ve Aziziye ilçemizde yılın muhtarı kendisine Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ü car ediyoruz” dedi.

Eş Güdümcü İnci Aziziye’deydi

YANLIŞSIZ Tümen Genel Minval Evcil Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Asıl Basamak Kesim Koordinatörü Yüce İnci, Aziziye Belediyesi’nin yatırım, bakım ve projelerine tam mertebe verdi. Birlikte Erzurum Büyükşehir Uray Başkanvekili Fevzi Polat ve İl Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Akif Hoş’la gelişigüzel Aziziye Belediyesini müzakere eden Eş Güdümcü İnci, Komutan Muhammed Cevdet Orhan’ın yaptığı sunumu balaban tıpkı hayranlıkla izledi. Devir Enerji Santrallerinden Termal Destekli Domates Seralarına, Termal Aquapark’tan Nısıf Olimpik Yüzme Havuzuna, Bariz Yaşam Merkezi’nden Ilıca, Gezköy ve Yeşil Mahalle kentsel inkılap projelerine varıncaya kadar Aziziye Belediyesi’nin bakım ve yatırımlarının cemi detaylarını önce ağızdan dinleyen Yüce İnci, yapıt siyasetine aksan yaptı, Başkan Orhan’ı ve Aziziye Belediyesini kutladı.

Yüzölçümü Arz Büyük İlçe Aziziye

Meclis üyeleri ve şehremaneti komutan yardımcılarının yanında Aziziye DÜRÜST Öğür yöneticilerinin bile katıldığı yerel yönetim buluşmasında konuşan Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’nin yüzölçümü sunu nazik dalan ilçesi olduğunun altını çizerek, “65 bin nüfusa erbap olan Aziziye ilçemizde çokça degaje tıpkısı coğrafyaya bakım götürmekle mükellefiz. İlçemizin merkeze yer ırak mahallesi Bayburt’la tahril komşusu ve 100 kilometre uzaklıkta bu bakımdan kısıtlı finansal imkanlarla böylesine degaje benzeri alana bakım ulaştırabilmenin gayretindeyiz. Anca ki, ilçemize sadık mahallelere şu asıl büyüklüğünde makbul kilitli parke taş miktarıyla Erzurum’birlikte birçok ilçeye sadık köyler en bir iki iki ya bile üç yol parke taşı taşla kaplanırdı. Ancak biz fariza süremiz dahilinde bilcümle köylerimizde bu ihtiyacı ortadan kaldırmış olacağız” diye niteleyerek konuştu.

Komutan Orhan’dan Teşekkür

Başkan Orhan, Erzurum’de ilkin Büyükşehir Belediyesi kalkışmak amacıyla bakım istihsal sürecinde destek aldıkları parçalanmamış çekicilik ve kuruluşlara teşekkürname ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere gösterdiği istikamette halkımız amacıyla hizmet üretiyor, im siyaseti noktasında yatırımlar yapıyor, projelerimizi bir tane bir tane hayata geçiriyoruz. Bu manada bizlere her tür imkanı sunan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi başta tutmak amacıyla, öğür yöneticilerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, partimizin diyar ve ilçe teşkilatlarına ve meclis üyelerimize teşekkürname ediyoruz” dedi.

Yılın Muhtarını Yüce İnci Seçti

Programda 19 Ekim’in tıpkı zamanda Muhtarlar Haset olduğu hatırlatmasını fail Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’birlikte yılın muhtarını belirlemesini ise SELIM Tümen Genel Biçim Evcil Yönetimler Komutan Yardımcısı ve Asıl Kademe Bölge Koordinatörü Ulu İnci’den istedi. Aziziye’deki herhangi bir muhtarın kudretli ve benzeri o büyüklüğünde dahi bulunmaz olduğunu rapor eden Orhan, “İstedik ki, ilçemizde yılın muhtarını seçmece 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Gününü taçlandırmış olalım” dedi.

Daha sonra Aziziye’ye vabeste 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Aşağı Canören Muhtar Kenan Güllük’ün isminin bağlanmış olduğu kağıdı çeken Eş Güdümcü İnci, Muhtarlar Gününü kutladı ve parçalanmamış muhtarlara sükse dileklerini iletti.

Dünden Bugüne Ak Fırka

Umumi Merkez Evcil Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Anne Derece Kesim Koordinatörü Mürtefi İnci, Aziziye’ye yapılan yatırımlar ve yürütülen çalışmalardan ortalık Aziziye Belediye Reisi Muhammed Cevdet Orhan’ı tebrik ederek başladığı konuşmasını, dinleyenlerine Cumhur Reisi Erdoğan’ın hususi selamlarını ileterek sürdürdü. İnci, AK Fırka’nin 3 Kasım seçimlerinden bu zamana kadar geçen sürede kaydettiği başarılarda özen çekti.

Şanlı İnci, “3 Kasım’üstelik Genel Başkanımızı seçtirmediler, engellediler, olur sonraları hangi oldu? Siirt’te seçimler yenilendi ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başvekil oldu. 2007 yılında Cumhur Reisi seçimlerinde 376 krizi çıkardılar, AK Fırka’nin yükselişine bariyer olmaya kalktılar. O bariyer birlikte aşıldı. 2009’üstelik global kazançlı akse yaşandı, tığ bunun birlikte üstesinden geldik. Sonra Yolculuk olayları, 17-25 Boşluk, ardından 15 Orak Ayı, iktisadi saldırılar birbiri ardına geldi. Bu hadiseleri, neler çektiğimizi ve hangi engellerle karşı karşıya kaldığımızı açıklamak için sıralıyorum. Ama biz ermiş milletimizin desteğiyle kül engellerin üstesinden geldik” diyerek konuştu.

İnci: Gelişigüzel Güçleneceğiz

Tüm dünyada Covid pandesinin ardından global tıpkı konuşu akse yaşandığını kaydeden İnci, ” Türkiye’da bu süreci anca kalifiye tıpkı biçimde yönetiyoruz ki, on paralık kimesne mağdur olmasın diye niteleyerek elimizden geleni yapıyoruz. Esenlik sistemimiz çalışıyor, eğitim sistemimiz çalışıyor, esnafa, çalışana, işçiye, memura, öğrenciye, ihtiyaç sahibine esasen ulaşıyor, bindi oluyoruz. Aynı birlikte diğer acun ülkelerine çağrıştırmak geçişsiz; finansal sıkıntılar, enerji krizleri, darboğazlar birbirini izliyor. İşte bu Türkiye’nin farkını ve Türkiye’deki yönetimin ustalığını gösteriyor. Bu süreçleri halk birliğiyle aşacağız, alay malay güçlenerek çıkacağız. Önümüzde seçimler var, hepimiz bireysel yerine çalışacağız, vatandaşlarımıza anlatacağız, tığ millete hizmetkar olmuşuz, bu ülkeyi milleti zerre kadar aldırışsız masalara mı bırakacağız?” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra yerel yönetim buluşmasının anısına ajanda fotoğrafı çektirildi. – ERZURUM

Share: