Erzurum bilgelik: Erzurum’da “İlk Evim-İlk İşyerim Projesi” kapsamında 158 konutun temeli atıldı

Erzurum’un Hınıs ilçesinde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “İlk Evim-İlk İşyerim Projesi” kapsamında 158 konut için asıl atma töreni yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üstelik hareketli bağlantıyla katıldığı Hınıs ilçesindeki törende, konutların temeline evvel harç döküldü.

Vali Okay Memiş, merasim sonrası gazetecilere, halkın proje kapsamındaki konut ve hareket yerlerine büyük tıpkı teveccüh gösterdiğini söyledi.

Hınıs’ta temeli atılmış 158 bölük ve 4 hareket yeri amacıyla 2 bin kişinin müracaat yaptığını belirten Memiş, “Benzeri proje kapsamında zaman bire bir zamanda birinci etap kısmında 3 bin ev ve gelişim yerinin üstelik temeli atık oldu. Sonuç 15-20 yılda TOKİ Erzurum’da 14 bin konutun yapımını tamamladı. Benzeri kısmı da bitmeme ediyor. Başvuruların çokça olması halkın devletine olan güvenini benzeri kez henüz gösterdi.” diye niteleyerek konuştu.

Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Kerte ise Erzurum’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sonrası bire bir dönüş 500 konutun elan temelinin atılacağını anlattı.

Share: