Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Adana’daki çöl hastanesi üzerinden yüklendi: Çadırdan sayrılarevi peki mu? Erkek Kemal’e sorarsan tamam

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan Etlik Kent Hastanesi açılışında konuştu. Erdoğan, “Etlik Site Hastanesi’nin bünyesindeki 8 şifahane ile afiyet devrimimizin sembollerinden biri adına görüyoruz. 691’i çetin bakım atılmak üzere 4 bini aşkın yatak kapasitesi, 125 ameliyathanesi, laboratuvarı, araştırı merkezi ile bu dev sayrılarevi adeta aynı keyif şehri hüviyetindedir.” dedi.

“UTANMADAN AÇILIŞINI YAPMAYA GİTTİ”

Konuşmasının ayrımsız bölümünde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na birlikte yüklenen Erdoğan, “Tehalüf çoğu yalanlarla bu eserlere çökelge atmaya çalışsa de kent hastaneleri modeli zaman takatli haddinden fazla büyüklük yoluyla yakından izleniyor. Mösyö Eksiksizlik’den bu ülkeye hayır dirimsel mi? Gelmez. SSK’nın başında sen ne yaptın ki bu ülkede sen ne yapacaksın? Hangi yaptı bu CHP? Adana’bile işsiz, site hastanesi diyerek benim milletime kasmaya çalıştılar. Utanmadan, sıkılmadan Bay Kemal oranın açılışını yapmaya gitti. Çadırdan sayrılarevi evet mu? Erkek Eksiksizlik’e sorarsan peki. Zaman dünya ile rakiplik edecek seviyedeki hastanelerimizde becerileri ile herkesçe takdir edilen doktorlarımızla, altyapımızla, nitelikli personelimize sağlığın küresel yıldızı haline geldik. Bu gemi yükünü almış, rotasına girmiş ve menziline akla yatkın gitmektedir. Ülkemizin sağlık alanındaki kazanımlarına nakız getirecek tek olumsuzluğa izin veremeyiz. Şehir hastanelerimizin parasız memnuniyetini yükseltmekten seçkin konuya büyüklüğünde ne gerekiyorsa yapacağız. Seçkin site hastanemizi birer işaret haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Hayalim yerine gördüğüm site hastanelerinin herhangi bir birini, herhangi bir aşamasını şahsen izleme ettim. 20’inci eserimizi bugün sunmaktan balaban çalım ve mutluluk duyuyorum. Türkiye zaman 20’nci site hastanesine da kavuştu. Bibi inşası süren 13, proje aşamasındaki 2 şehir hastanemiz ile bu sayıyı 35’e çıkaracağız. Bire Bir bölümsel kamu hususi ortaklığı, benzeri kısmı ise genel bütçeden yapılıyor. Milletimize bildirme hızlı hizmeti verecek şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz.

“MARKALAŞMA SÜRECİNİ HIZLANDIRACAĞIZ”

Gelişigüzel şehir hastanemizi, millî ve uluslararası düzeyde birer bellik haline getireceğiz Esenlik ordumuza katılan gelişigüzel doktorumuzu, asistanımızı, hocamızı akademik statü ve insan hakları bakımından destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. Gençlerimize bırakacağımız sunma mehabetli miras hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu aşılamaktır. Gençlerimizin apayrı ülkelerdeki tek şeye gıptayla bakamayacakları tıpkı Türkiye inşa edene kadar bize durmak, duraklamak yok. Türkiye’nin kaybetmeyi göze algı yegâne tıpkısı evladı yoktur. Her insanımız potansiyeli, enerjisi ile bizim üzere değerlidir, kıymetlidir. Hiç kimsenin bu seçkin hazineyi elimizden almasına kasıt göstermeyeceğiz. Türkiye çekinmezlik ve erinç adası kendisine gayrı ülkelerden ayrışmaktadır. Öz eksiklerimize, kusurlarımıza hayıflanan aynı anlaşma vardı. Ülkemizi terk edenlerin istikametlerini batıya çevirmeleri dahi tarihimizdeki yerini almıştır.

“YAŞADIĞIMIZ TOPRAKLARIN KIYMETİNİ İYİ BİLMELİYİZ”

Serencam dönemde içtimai medyada mütekâmil mutluluk güzellemeleri yapıldığını, gençlerimizin bilinçaltlarına buralara gidilmesi gerektiği fikrinin aşılamaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye’yi hakeza göstermeye çalışanlar, ülkenin bu hale gelmesi üzere herhangi bir nev sinsiliği yapanlardır. Küçük Asya, asırlardır seçkin istikametten mevrut mazlum ve mağdurların herif vasıflarıyla akseptans gördüğü belki de yegâne coğrafyadır. Bugün de dünyanın dört bir yanından gelenleri konuk ediyoruz. Bu topraklara yönelen hep bize çok balaban bir kuvve veriyor. Yaşadığımız toprakların kıymetini çok bol bilmeliyiz. Hala bambaşka ülkelerin, toplumların güzellemesini yapanların gayesi bize babalık etmek değil, toplumsal yapımızı çökertmektir.

Özellikle iyice elan ongun arabaya atlamak, henüz bakir telefon alabilmek, çıktı konsere gidebilmek üzere başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz. Hakeza hevesle yola çıkanların sığınacakları ayrımsız karı, sosyal bünye bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı adisyon edebiliyoruz. Rastgele yeni kriz, değme kullanılmamış kargaşa insanların bir kısmına bakım eden asayiş ve bolluk düzeyini sarsmaya devam edecektir. Özlük gücümüze, potansiyelimize inanarak, binaen bu iri dönüşümü bildirme ez sıkıntıyla atlatacağız.”Share: