Erciş’te 50 bölge kapasiteli marinanın temeli atıldı

Van’ın Erciş ilçesinde 50 teknenin yanaşabileceği, mütenevvi aktivitelerin yapılabileceği marinanın temeli törenle atıldı.

Sahil Şehir Mahallesi’ndeki kıyı bandında düzenlenen törende konuşan Kaymakam ve Belediye Komutan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, ilçenin gelişmesi için çalışmalara bitmeme ettiklerini söyledi.

Yapımına başlanan marinanın da ilçenin imajına yardım sağlayacağını düşündüklerini tabir eden Mehmetbeyoğlu, “İlçemizdeki 101 mahallemizin tamamını gözeterek rastgele alana bakım söylemek üzere çalışmalarımızı bitmeme ettiriyoruz. Erciş’imizi turizmde biraz da civar plana çıkarabileceğimiz Erciş marinası, 3,5 milyonluk liralık ayrımsız yatırım. Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanlığımız üzerinden gerçekleştiriliyor. Kırnak olmasını diliyorum.” dedi.

DOĞRU Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas de marinanın 50 havza kapasiteli olduğunu, buranın balıkçı barınağı ve değişik aktiviteler üzere bile kullanılabileceğini aktardı.

Marinanın 2,5 metre derinliğe erbap teknelerin hafif yanaşabileceği, akarsu sporların da yapılabileceği tıpkı düz olacağını dile getiren Arvas, “Marinamızın esas amaçlarından birisi üstelik Van Gölü’müzün suların çekilmesiyle balıkçılarımız şu anki limana yaklaşamıyordu. Kullanılmamış marinamızla bu sorun da ortadan eskimiş olacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Iblağ ve Altyapı Bakanlığımıza, Iblağ ve Enfrastrüktür Genel Müdürümüze ve emeği sabık herkese haddinden fazla teşekkür ederim.” diyerek konuştu.

Kurdele kesiminin ve duanın ardından temelin atıldığı törene, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Share: