EPDK, 11 doğal gaz tevzi şirketinin komutan tarifesini düzeltilmiş etti

Erke Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 11 gaz tevzi şirketinin üçüncü tarife uygulama dönemi perakende mir tarifelerinin düzeltilmiş edilmesine değişmeyen verdi.

EPDK’nin konuya ilişik Asamble kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Akmercan Adıyaman Gaz Tevzi Endüstri ve Ticaret NAN, Akmercan Batıkar Doğal Gaz Dağıtım Endüstri ve Tecim SERPMEK, Enerya Ereğli Doğal Gaz Dağıtım SAVUŞMAK, Udaş Çeltek Gaz Dağıtım Uran ve Tecim EKMEK, Çorum Doğal Gaz Tevzi Endüstri ve Tecim ZIYAN ETMEK, Kargaz Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Tecim AŞ, Kayseri Doğal Gaz Dağıtım Pazarlama ve Ticaret SAVUŞMAK, Palen Erke Doğal Gaz Dağıtım End. ve Tecim ATLATMAK, Palgaz Doğal Gaz Tevzi Endüstri ve Ticaret SERPMEK, Sürmeli Doğal Gaz Dağıtım Uran ve Tecim KAZANÇ ile Bursa Şehiriçi Gaz Dağıtım Tecim ve Taah. AŞ’nin 2022 ile 2026 yılları beyninde uygulanan üçüncü tarife uygulama dönemindeki tarumar satış tarifeleri düzeltilmiş edildi.

Perakende satış tarifeleriyle şirketlerin hep yararlanma bedelleri baştan düzenlendi.

Söz konusu kararlar, 1 Teşrinisani bakımından meri olacak.

EPDK’nin Resmi Gazete’de kayran alan bire bir ayrıksı kararına bakarak, kaşe vergisi, süreli etüt ve sayaç kalibrasyon gideri, ısıtma gazı gideri ve kokulandırma gideri tespitinde esas alınan değişkenlere ait öngörü değerleri ile üçüncü tarife uygulama dönemi gerçekleşmelerinin farklı olması halinde, söz konusu farklılıktan kaynaklanan sapmalar ayrımsız sonraki tanıtmalık uygulama döneminde düzeltilecek.

Share: