Enuygun: Bu yaz tatil için yeryüzü çok Antalya ve İzmir yeğleme edildi

Enuygun.com, bu yaz genişlik çok tercih edilen tatil bölgelerinin Antalya ve İzmir olduğunu bildirdi.

Enuygun.com açıklamasına göre, dinamik aplikasyon üzerinden uçak ve otobüs bileti satın kayran ve otel rezervasyonu gerçekleştiren seyahatseverlerin yaş ortalaması 32, yer aşkın tercih edilen tatil destinasyonlarıysa Antalya ve İzmir oldu.

Mobil uygulamadan tayyare bileti satın alanların yüzdelik 58’i koca, yüzdelik 42’si ise eş kullanıcılardan oluştu. Otobüs biletinde bu cesamet yüzdelik 53 erkek, yüzdelik 47 eş adına gerçekleşti.

Tüm yaz döneminde sunu haddinden fazla tayyare bileti satılan eyyam Kurban Bayramı tatili tarihlerine denk geldi. Kurban Bayramı’nın balya geldiği temmuzda önceki taban göre dilek otobüs biletinde yüzdelik 60, uçakta ise yüzdelik 200 arttı.

Yeryüzü pahalı tayyare bileti 62 bin 910 TL oldu

Bu yaz IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana şehirleri üzere uçak bileti almayı tercih etti. Android kullanıcılarının tercihi ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır oldu.

Enuygun mobil uygulaması üzerinden satın alınan bildirme pahalı tayyare bileti 62 bin 910 TL fiyatıyla gidiş-çevrim Hannover-İzmir rotası amacıyla oldu. Yer çok otobüs bileti Ankara amacıyla alındı.

Yer çokça otobüs bileti alınan destinasyonları beyninde Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana yöre plana artık. Uygulama üzerinden alınan sunu akıllıca otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul- Hastalıklı rotası olurken, en faziletli bilet ise sepet tutarı 3 bin 996 TL ile İstanbul- Van seferi için oldu.

Otel rezervasyonlarında İstanbul ve Antalya öne imdi

Uygulama üzerinden otel verileri incelendiğinde genişlik çok rezervasyon yaptırılan destinasyonlar beyninde İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne daha çok.

Yeryüzü fiyatlı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya önce sırada saha alırken, sunu makul fiyatlı rezervasyon ise gecelik 65 TL ile Pattaya’dahi yapıldı. Kullanıcıların sunma çok aradığı konseptler ortada bungalov oteller, temas madde karışma oteller ve İslami oteller meydan aldı.

“Kullanıcılar fiyatlardaki değişimleri usa vurma takip edebildi”

Açıklamada konuya ilgilendiren görüşlerine düz verilen Enuygun Ticaret Direktörü Orkun Özkan, 2022 yaz sezonunda iç hatlarda arzın daraldığını ve kullanıcıların saha bulmakta zorlandığını belirterek, “Bu dönemde teknolojinin önemini ayrımsız posta elan gördük. Hele sunduğumuz ‘Fiyat Alarmı’ kabil ürünlerle kullanıcılarımız ücretlerde yaşanan değişimleri izlem yazar, kendilerine bildirme akıllıca fiyata mübayaa işlemlerini tamamladı.” ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl de türlü olumsuzluklar nedeniyle genişlik düşüşü yaşanabileceğini kaydeden Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu nedenle iç hatlarda yolculuk edecek kullanıcılarımızın elan önce on paralık olmadığı kadar erken davranarak seyahatlerini planlamaları gerekecek. Tüketicilerimiz, Enuygun mobilize uygulaması sayesinde bütçesine göre tayyare bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu ve açacak isticar seçimi yapabilir, tatilini tek tıpkısı aplikasyon üzerinden serian planlayabilir.”

Share: