Enerya Kapadokyagaz, Nevşehir’de 2 kullanılmamış ilçeye doğal gaz getiriyor

Enerya Kapadokyagaz, Nevşehir’de Acıgöl ve Hacıbektaş ilçelerine gaz götürecek.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Enerya Kapadokyagaz, bölgede yaptığı yatırımlarla alay malay tahminî 85 bin haneye bakım vermeye bitmeme ediyor.

Hali el altında Nevşehir’in 7 ilçesinden 4’üne gaz arzı sağlayan şeriklik, 6 bin 38 nüfuslu Acıgöl ve 5 bin 264 nüfuslu Hacıbektaş ilçelerine birlikte gaz hizmeti götürmeye hazırlanıyor.

Şirket, Acıgöl ve Hacıbektaş Belediyelerinin almış olduğu meclis kararlarına istinaden Erke Piyasası Aranjman Kurumuna lisans tevsi başvurusunda bulunacak. Vacip izinlerin alınmasının arkası sıra gaz altyapı çalışmaları başlayacak ve sene sonuna kadar bahis konusu ilçelere doğal gaz arzı sağlanacak.

Toplamda 570 kilometre doğal gaz hattı ile 60 mahallede kısaca 83 bin 700 aboneye hizmet sağlayıcı Enerya, bu yıl ilde 51 kilometre yeni doğal gaz şebekesi oluşturarak 10 yeni mahalleye henüz gaz ulaştırmayı hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerya Kapadokyagaz Umumi Heyet Başkanı Faruk Özaltın, “Enerya Kapadokyagaz olarak bozulmamış ve ekonomik bire bir enerji olan katıksız gazın kullanımının yaygınlaşmasını amaçlıyoruz. Bu paralelde çalışmalarımıza atiklik kesmeden devam etmekteyiz. Acıgöl ve Hacıbektaş ilçelerine gaz arzının 2022 yılında sağlanması konusunda bu iki ilçeyi birlikte doğal gaz tevzi lisansımızın kapsamına alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Enerya Enerji’nin 10 ilde 1 milyon 700 binden fazla aboneye doğal gaz hizmeti götürdüğünün altını çizen Özaltın, “Doğal Gaz, tam dünyada saf erke olarak akseptans edilirken mütenavip yakıt türlerine bakarak ocak ekonomisine büyük ölçüde ulama sağlıyor. Akman ayrımsız güç kaynağı olan doğal gaz, müstevi ve kasaba kirliliğine de kat açmıyor. Almanak 4 milyar metreküp doğal gaz hacmi ve 16 bin kilometreye vasıl şebekemiz ile abonelerimizi gaz ile buluşturmaya devam edeceğiz.” açıklamsında bulundu.

Share: