El-Kilit Operasyonunda martir olan Yusuf Ataş’ın babasından içli sözler: PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz, ülkemi seviyorum diyordu

Geçtiğimiz günlerde El-Kilit Operasyonunda yıldırı örgütü PKK mensuplarınca açılan zehir sonucu şehit olan Yaya Astsubay Çavuş Yusuf Tutturgaç’ın polis memuru babası Felah Ataş, oğluna gel dediklerini belirterek, “Gelmesini istedik, tavsiye ettik ama ‘bulunmayan’ dedi. ‘Baba mesleğimi ve ülkemi seviyorum, tığ buradaki PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz” dediğini söyledi.

”HAYATTA BILDIRME HADDINDEN FAZLA İSTEDİĞİM ŞEY KIZ ÇOCUĞUMUN OLMASI”

1 Teşrinievvel 2022’dahi El-Kilit Operasyonunda terör örgütü PKK mensuplarının açtığı kötü sonucu şehit olan Yaya Astsubay Çavuş Yusuf Tutturgaç’ın arkadaşlarının paylaştığı videoda, “Benim vasiyetim, hayattan sunu çok istediğim molekül, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Şayet ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı süresince eksiksiz masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir üstelik bayramda gidin annemin, babamın elini öpün” demişti. Bu videonun üzerine mevki genelinde birçok sevimli şehit Ataş’ın vasiyetini namına deklare etmek için bindi sundu.

“ASKER DOĞMAK İSTİYORDU”

Martir oğlu Yusuf’un herkese alın hayırsever olduğu belirten baba Reha Tutturgaç, oğlunun herhangi bir zaman leşker oluşmak istediğini aktardı. Tutturgaç, “Pir tıpkı çocuktu, tatlıca bir evlattı. Hayırseverdi arkadaşlarına, eşe dosta, komşulara herkese hayır fail bire bir çocuktu. Acılı ayrımsız yaşantımız olmadı, kendisinden yana aynı sıkıntımız dahi olmadı. Yaşarken da bizi sevindirdi, rahmetli olunca üstelik sevindirdi. Arkadaşlarına vermiş olduğu vasiyetinde kendisinin hayırsever tıpkısı kişiliğe cemaat olduğunu hep beraber gördük. Çeri tutmak istediğini söyledi, ben bile mesleğim gereği er kalkişmak ağırlık dedim oğlum. Sınırlarda, köylerde yahut köylerde fariza yapacaksın, merkezde kal, polis ol dedim. O üstelik ‘Yok cet ego leşker olacağım’ dedi.

”KENDİSİ BÖLGEYE BAYILA BAYILA GİTTİ”

2018 yılında sınavlara girdi iz yüksekokulunu kazandı. Balıkesir’bile gördü eğitimini 2 sene. Devamında Isparta ve İstanbul’de komando eğitimini aldı. Nahif tayin yeri Kırklareli Vize artık, birliği Hakkari çıkınca oraya gitti kendisi. Askeriye ağırlık tıpkısı patika, lahut üstelik bire bir patika. Orada teşkilat elemanları, PKK’lılar çoktur o bölgede. Devletimiz dahi Pençe Kilit Harekatı başlattı o bölgede. Kendisi bayila bayila ve atlaya zıplaya gitti. Gelmesini istedik, tavsiye mektubu ettik ama yok dedi ‘Cet, mesleğimi ve ülkemi seviyorum dedi. ‘Biz buradaki PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz dedi” diye konuştu.

“KENDİSİYLE HAVA DUYUYORUZ”

Evladı ile çekicilik duyduğunu vurgulayan cet Tutturgaç, devletin zevalsiz kalacağını söyledi. Ağababa Tutturgaç, “Devletimiz şişman. Oğlum şehit oldu amma oradaki görev bitmedi. Devletimiz PKK ve ona mümasil tam unsurları bulunmayan edecektir. Oğlum da bu yolda vatanı için, bayrağı üzere şehit oldu, mertebesi çok fena hâlde. Evet, üzüldük, canımızdır. Amma elhamdülillah devletimiz kalıcı kalacağından ekolojik ortam sevincimiz üstelik var. Şahitlik mertebesine yükseldi. O yüzden gururluyuz, kendisinden kurum duyuyoruz” şeklinde konuştu.

”LÖSEMİ İLE İLGİLİ PAYLAŞIMI BİZLERİ GURURLANDIRDI”

Küçük kızlarının martir oğlu Yusuf ile alay malay büyüdüğünü ve o yüzden kız çocuklarına alın müfrit benzeri sevgisinin olduğunu dile getiren cet Tutturgaç, “Lösemi ile ilişik yapmış olduğu paylaşım banal bizleri bile gururlandırdı. Talih ayrımsız yankı uyandırdı. 7’den 70’e sistem bu konuda yardım tahsis etmek istediğini belirtti. Bu işle ilgilenen kuruluşlar oldu. O kurumdan bile bizleri aradılar, sıhhatli olsunlar. Çocuğun vasiyeti ile ait kıvançlı kaldıklarını söylediler. Kız çocuğu ile ait yapmış olduğu açıklama de kendisinin tıpkı kız kardeşi var 6 yaşında. Çocuğun önceki gününden beri Yusuf ile beraberdi. Çocuğumuz doğduğu dönme kucağına doğdu onun. Bebekliğini, sürünmesin, yürümesin, geçmiş konuşmasını Yusuf bunlara şahit oldu. Onunla bu arada büyüdüğü üzere basit benzeri sevgisi vardı, kız çocuğuna alın. Yavru yanlarında büyüdüğü üzere Yusuf’un ona karşı sevgisi emretmek kim kurban olduğum Cenabıhak şehit olacağını kalbine indirmiş, bunu da dile döktü.

”VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ”

O video içinde dahi dörtköşe aynı şekilde diyor, ‘Ben martir olursam lösemili ayrımsız çocuğa bakılsın’ vasiyet ediyor. Elhamdülillah vasiyeti yerine getirildi. Mutluluk kendisine hesabına getirildi. Sistem topluluk bundan sonra. Cumhurbaşkanımız, büyüklük büyüklerimiz, Elazığ Valisi, Bingöl Valisi yani hep büyüklük erkanı çocuğun vasiyetine topluluk çıktıklarını belirttiler. Elhak da oldu. Bizim Yusuf’umuzun vasiyetindeki kadar kızımın yaşlarında bir kız çocuğu. Cenabıhak ona da hep hastalara da şifa versin Elazığ Valimiz bu konuyla ait vasiyeti yerine getirdi. Iyi olsunlar konuyla ilgilendiler, Cenabıhak onlardan razı olsun” açıklamalarında bulundu.

Share: