Ege Ağbaba: “Anadolu’da ‘Bal Tutan Parmağını Yer’ Diyerek Darbımesel Var. Bunlar Bırakın Parmağı Arıyı Yemişler”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ege Ağbaba, Sedat Peker’in idrak iddialarıyla ilgilendiren “Maalesef ‘Bal markajcı parmağını yer’ diye niteleyerek Anadolu’bile şiddetli ayrımsız atasözümüz var. Bunlar bırakın parmağı kolu yemişler, hassaten bal yapan arıyı yemişler bunlar. Sunma evcil, bildirme milli, yeryüzü muhafazakar dönemde Türkiye dünyada kazanç ve yolsuzluğun olduğu devlet namına karşımıza çıkmaya bitmeme ediyor” dedi.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Iye Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Sedat Peker’in “kazanç” iddialarına değindi. Ağbaba, şunları ifade etti:

“Rastgele taraftan irin akıyor. Ahlaksızlığın, namussuzluğun boyutlarına herhangi bir dönüş eskimemiş şeyler ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Sedat Peker’in açıklamaları var. Elan ilk Türkiye’bile bibi cesaretle gazetecilik özne insanların devletteki çarkların elbet döndüğüne ilişkin açıklamaları var. Biliyorsunuz akıbet iki yıldan beri Türkiye adeta ayrımsız çeteye konfirmasyon reşit durumda. Bire Bir mafya organizasyonu ile Türkiye yönetiliyor.

Bu pisliğin, ahlaksızlığın geçtiği içtima ucu bütün saraya çıkıyor. Sarayın danışmanları, SPK Başkanı, milletvekilleri, siyasetçiler. Görüyorsunuz, izliyorsunuz. Son algı çarkında, sakat SPK Başkanı Yüce Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Saylav Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Tarhanoğlu, TOBB Üyesi Sağ Orakçı çıkıyor. Bu SPK Başkanı, biliyorsunuz Asyabank’ın 16 yıl yöneticiliğini yapıyor. Asyabank’a dünyalık yatıranların meslekten ihraç edilip, tutuklandığı tıpkısı dönemde bu adam 16 sene Bankasya’nın umumi müdürlüğünü yapıyor, kolaylıkla yükselerek önce El Bankası ve daha bilahare SPK Başkanı oluyor. Burada sapık idrak çarkının döndüğü argüman ediliyor. Kardeşi üzerinden aracı yapılarak, algı alındığını gözle görüyoruz.

Bu hanımefendi, eşinden metrukiyet davası açıyor. 2,5 milyon dolar, eşine verdiği parayı istiyor. Nereden kazandı o parayı belli değil. Maalesef Türkiye’bile sodyum klorür çurçur, devletin çivisi kullanılmış durumda. Değerli arkadaşlar, bunlar yapılıyor. Arakçılık var mı, var. Karaltı var mı, var. Alacak var mı, var. Usulsüzlük var mı, var. Ama bunların hepsinin elbette bloke etmek istiyorlar? Mübarek değerlerimizi kullanarak bloke etmek istiyorlar. Kur’an’ı kullanıyorlar. Bayrağı kullanıyorlar, vatanı, ezanı kullanıyorlar. O büyüklüğünde karaltı ortaya hamiş, ‘Bayrak inmez, ezan susmaz, vatan bölünmez’ diyorlar. Bu kadar alçaklığı, namussuzluğun olduğunu ve yaşandığını herhalde devir yazmadı. Hep pisliklerini kutsallarımız ile bloke etmek istiyorlar. Hırsızlık yapmışsın, sen bayrağı niçin kullanıyorsun? Leke yapmışsın, bayrağı niye kullanıyorsun.

Sezgin Yağmur Korkmaz meselesinden başlayarak, Türkiye maatteessüf bir nice şeyini kaybetti. Sunu büyük kaybetmiş olduğu öz, ülkeyi yönetenlerin sıkılma duygusu yok.

“NAMUSSUZLUKLARININ ÜZERİNİ ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Saraydan bibi açıklama namevcut. Gelişigüzel zaman ‘cehape, cehape’ diyen beylerden açıklama yok. Şarkıcı Gülşen’i tutuklayanlar, bununla ilişkin adım atmış beyinler, diyanet, inan ve vatanla kişi ahlaksızlıklarının, namussuzluklarının üzerini örtmeye çalışıyorlar.

“ARIYI YEMİŞLER”

Maalesef ‘Bal markajcı parmağını yer’ diyerek Anadolu’üstelik kırıcı bire bir atasözümüz var. Bunlar bırakın parmağı kolu yemişler, antrparantez bal fail arıyı yemişler bunlar. Sunma evcil, genişlik milli, arz muhafazakar dönemde Türkiye dünyada idrak ve yolsuzluğun olduğu mutluluk yerine karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Soruşturma var mı, namevcut mu? Hakkında kaset olduğu iddia edilen birisi, saray danışmanı hangi yapıyor? Afiyet sorunları sebebiyle ricat ediyor. Bu incizap ile kapatılacak bir konu değil. Keşke hemen bu saray danışmanı olsa. Saraydaki danışmanların çokları mal ile iş takibi yapıyor. Dünyada ne kadar kaltaban, haydut, ayyar varsa Türkiye’ye geliyor. Türkiye’de bu siyasetçilerin koruması altına giriyor.”

İSMAİL KAHRAMAN’A “MECZUP” ÇIKIŞI

Ağbaba, şehirlerin halas günlerinin kutlanmasına alın olduğunu açıklayan eski TBMM Başkanı İsmail Alp amacıyla ‘meczup’ nitelemesinde bulunarak şöyle dedi:

“Bu İsmail Alp’ın bugünleri kutlamaması alışılagelen. Çünkü Kuvayi Milliyeciler, Atatürk düşmanla savaşırken kurşun atarken bunun dedeleri İngiliz mandasına kullanmak için uğraşıyorlardı. İsmail Kahraman ve şürekası benzeri tek mermi atmadı. İnsan utanıyor. 9 Eylül’ün kutlanmasından, İzmir’in kurtulmasından sen niçin tasalı oluyorsun? Bunların anılmış benzeri fesli Anormal Kadirleri vardı. Bunların hocası o. Hocası ne diyordu ‘Keşki Yunan kazansaydı üstelik hakeza olmasaydı’. Bunlar ‘Keşki Palikarya kazansaydı’ diyenlerin çocukları. Bunların hocası bu. Tıpkısı adam Halas Savaşı’ndan sebep erinçsiz tamam? Ayrımsız herif Balıkesir, Bursa, Eskişehir’in kurtuluşundan niye huzursuz tamam, tıpkı koca İzmir’in kurtuluşundan illet tasalı olur? Huzursuz olmalarının sebebi bu. Bu beyefendi, Amerika’nın 6’ncı filosu geldiği ahit solcu çoluk çocuk karşı çıkarken, bu 6’ncı filonun uğrunda secde eden takımdandır. Bu basiret maatteessüf Türkiye’yi yönetmen anlayıştır.”

“GETİRSİNLER SANDIĞI DERSİNİ ALSIN”

Ağbaba, erken intihap iddialarına ilişik bile şunları belirtti:

“Tıpkı yazar var, AKP’nin sözcüsü. AKP kendi söyleyemeyince ona yazdırıyor. AKP’nin MYK’sı sonrası erken intihap olacağına dair bire bir şeyler söylüyor. Hangi devir istiyorlarsa er seçime partimiz de hazır, ittifakımız birlikte hazır. Hodri yer diyoruz, getirsinler sandığı cümle dersini alsın. Bunlar elbette Kemal Kılıçdaroğlu, mugayeret lideriyken iktidardan fazla hareket yapıyor. 3600’ü, taşerona kadroyu yaptı, deminden EYT’yi yapacaklar, gençlerin KYK faizlerini sildi. Buradan çiftçilerimize seslenelim: Tarım Itimat Kooperatiflerine, Ekincilik Bankası’na borcunuz varsa faizlerini ödemeyin, geldiğimiz periyot sileceğiz. Esnafımıza sesleniyoruz, esnafımızın bile hem güven kooperatiflerine hem bankalara olan faizlerini sileceğimizi inandırmak istiyoruz.”Share: