EDİRNE’NİN KURTULUŞUNUN 100’ÜNCÜ YILINDA HALUK UZUN COŞKUSU

EDİRNE’nin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılında sanatçı Haluk Uzun hayalet aldı.

Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen konsere binlerce Edirneli katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eşi Esra Gürkan, İsmet İnönü’nün torunu Gülsün Bilgehan’ın da izlediği konserde Haluk Levent, ‘Uçak’, ‘Anlasana’, ‘Yollarda bulurum seni’ gibi müstehap şarkılarının yanı sıra Toplama Karaca’nın ‘Islak Islak’, Azade Koray’ın ‘Estarabim’ şarkılarını seslendirdi.

Trakya’dan Anadolu’ya bir nice yörenin türkülerini üstelik Edirneliler üzere belirten Levent, konserde müziğe başladığı site olan Edirne’deki anılarını üstelik dinleyicileriyle paylaştı. Uzun, konser sırasında bazen sahneden inerek vatandaşların yanına gitti. Şarkılarını izleyicilerle alay malay belirten Levent, bazı bazı duygusal şarkılarında ise ara sıra Edirneliler ile dans etti.

Konserde Uzun’e çiçek sunma fail Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan da sanatçıya Edirne’bile görüntü aldığı için teşekkür ederek, cemi Edirnelilerin halas yıl dönümü kutladı. Sanatkâr Haluk Uzun de Edirne’nin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlayarak, konserini İzmir Marşı ile tamamladı

Share: