Edirne’de motosiklet anneye ve süt kuzusu arabasına çarpıp kaçtı

Edirne’de motosiklet anneye ve çağa arabasına çarpıp kaçtı

EDİRNE – Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde süt kuzusu arabasında olan çocuğuyla yolun karşısına geçilmek isteyen ana ve çocuğuna motor çarptı. Çarpmanın şiddetiyle temel ve çocuğu yola savrularak yaralanırken, motosiklet sürücüsü kaza yerinden kaçtı. Kaza hatırat ve çevredekilerin yardıma koşması ile temel ve pespaye çocuğu hastaneye götürdüler.

Kaza, akşam ezanı saatlerinde Anabacı Caddesi üzerinden meydana geldi. İddialara bakarak temel, bebek arabasındaki çocuğuyla gelişigüzel yolun karşısına artırmak istedi. Bu tam Hayrabolu Caddesi istikametine ilerleyen motor sürücüsü, anne ve çocuğuna çarptı. Çarpmanın şiddetiyle çağa arabasındaki çocuğu ve anne yola savruldu. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar kolaylıkla yardıma koştu. Vatandaşlar yoluyla hastaneye götürülen esas ve çocuğu hastanede otama altına makbuz. Görüngü adına polis güçleri ve esenlik ekipleri sevk edildi. Bu sırada kazaya müdahil motor sürücüsü hemencecik olay yerinden uzaklaştı

“Caniyane tıpkı çizi, insanlık tükenik”

Kazayı gören Oğuzhan Bilecik, “İki eş dolaşırken temel ve çocuğunun yerde yattığını gördüm ve o anda ego geldiğimde ise motosiklet sürücüsü fenomen yerinden kaçtı, ben kaçmaması için bağırdım ama çoktan fenomen yerinden kaçmıştı birlikte. Benzeri kadın çocuğuyla birlikte yolun karşısına ayrılmak istiyordu heralde. Bu tam motosiklet çarptı. Eş yola savruldu. Dakikasında yardıma koştuk. Asıl ve çocuğunu çevredeki bambaşka vatandaşlar hastaneye götürdü motosiklet sürücüsünün bu yaptığı çokça kusur ve çok canicesine tıpkısı çizgi adamlık bitmiş” diye niteleyerek konuştu.

Polisin kazayla ilgilendiren inceleme başlattı.

Share: