Edirne Valisi Kırbıyık, 10 Kasım Atatürk’ü Yâd Günü dolayısıyla kanı yayımladı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün vefatının 84. sene dönümü nedeniyle bire bir plan yayımladı.

Kırbıyık mesajında, Türk milletinin nüfuz, yerleşme ve cesaretinden aldığı güçle istiklal mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkesinin herhangi bir yönden muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için ömrü boyunca uğraş ettiğini belirtti.

Türk milletinin zaman sahnesinden silinmek istendiği tıpkısı dönemde, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün yiğit ayrımsız başbuğ ve ileriyi gören benzeri devlet adamı kendisine ülkesine ve milletine haddinden fazla şanlı hizmetlerde bulunduğunu anlatım fail Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Bizler biliyoruz kim 10 Kasım, hemen Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü anma günü değil, onun yer büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. İstiklalimize ve istikbalimize kast eden bağırsak ve dış düşmanlara alın budun yerine birbirimize kenetlenmede, milli ve manevi değerlerimizi sonsuza arbede yaşatma azim ve kararlılığımızda, Nazik Alemdar Atatürk’ün düşünüm ve düşünceleri esbak olduğu gibi bugün da bizlerin yolunu aydınlatmaktadır.

Kurtuluş Savaşı’mızın önderi, eşsiz yiğit Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, muazzez milletimizin gönlünde baştan sona yaşayacak, bile mücadele ettiği cebe arkadaşları ve bağımsızlık mücadelemizin yiğit şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu his ve düşüncelerle, cemi dünyaya ibret olacak şekilde yegâne curcunalı, bir tane kan, tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve İstiklal Savaşı’mızın Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve zırh arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve cemi şehitlerimizi tıpkı posta daha minnettarlık, gocunmak ve rahmetle anıyorum.”

Share: