Düzce’de 13 Okulda 12 Eylül’de Öğüt Zili Çalmayacak

TUNCAY TÜRKGÜLÜ

Düzce’de ihya çalışmaları yetişmediği için 13 okulda 12 Eylül Pazartesi günü ibret zili çalmayacak. Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “13 okulumuzda öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz, genişlik andıran mesafedeki değişik okullarımızda öğrenimlerine devam edecekler, gerektiği durumda ise taşımalı eğitime alınacaklar” denildi.

Düzce’de 26 ilk ve ılımlı dereci okulda öğrencilerin henüz emin ve gündeş ortamda tahsil görmelerini nail olmak için başlatılan güçlendirme çalışması 13 okulda tamamlanamadı.

“ÇALIŞMALAR YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR”

Düzce’de okullardaki güçlendirme çalışmalarıyla ilişik adına Milli Yetişek Müdürlüğünden açıklama yapıldı. Yekpare imkanların seferber edildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere meydan verildi:

“Yıpranmamış yetişek tedrisat yılında öğrencilerimizin haddinden fazla elan emin ve gündeş ortamlarda tahsil görmeleri hesabına tamlık imkanlarımız seferber edilerek, okullarımızda başlatılan güçlendirme çalışmalarının iri çoğunluğu tamamlandı. 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan bakir eğitim bilimi öğretim yılı öncesinde ilimizde hazırlıklar yordam kesmeden bitmeme ediyor. Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımız vasıtasıyla tahsis edilen ödeneklerle, Valiliğimiz koordinesinde 26 geçmiş ve ılımlı dereceli okulumuzda ihya çalışması başlatıldı. 13 okulumuzda tamamlandı ve eğitim öğretime hazır hale getirildi. Yürütülen güçlendirme çalışmaları titizce izlem edilmektedir. Öğrencilerimiz fiziki ortamları iyileştirilmiş, güzelleştirilmiş, depreme alın elan emniyetli, çevreci ve enerji dostu binalarda terbiye alma imkanına cemaat namına, yıpranmamış terbiye öğretim yılına başlayabilmeleri için güçlendirme yapılan okullarımızın bütün bölümlerinde düzeltme çalışmaları de yapılmaktadır. Maharet aksaklıklar ve elde olmayan nedenlerle yalnız birkaç okulumuzda ihya çalışmaları, 12 Eylül tarihine büyüklüğünde tamamlanamayacağı üzere okullarımızda öğrencilerimizin mağdurluk yaşamamaları yerine müdürlüğümüz yoluyla kısa mütemadi tedbirler alınarak, planlama yapılmıştır.

“ÖĞRENCİLER ARZ YAKIN OKULA GİDECEK”

13 okulun eğitim bilimi öğretim yılına yetişmediği tamlanan açıklamada öğrencilerin yer yakın okullara gideceği bildirildi. Açıklamada şu okullara düzlük verildi:

“Ihya çalışmaları devam fail 13 okulumuzda öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz, en andıran mesafedeki farklı okullarımızda öğrenimlerine devam edecekler, gerektiği durumda ise taşımalı eğitime alınacaklar. herhangi bir mağduriyet yaşanmasının önüne geçilecek şekilde şişman bire bir özen ve duygunluk gösterilerek, öğrencilerimizin ve velilerimizin yararı bilerek hazırlanan plan doğrultusunda; Adnan Menderes Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi Atatürk Ortaokulu’na (Umum Periyot Yetişek), Konuralp Küçük Asya Lisesi Beyciler Ortaokulu’na (Tamam Aktarılma Eğitim), Düzce Marifet Lisesi Şehit Mülazım Kasıt Altan İlkokulu’na (Tüm Ahit Terbiye), Beyköy Ortaokulu Beyköy İmam Hatip Ortaokuluna (Tam Zaman Terbiye), Pakmaya İlkokulu Öztermiyeci Ortaokulu’na, Aziziye İlkokulu/Ortaokulu Necmi Hoşver Ortaokulu’na, Çakırlar İlkokulu/Ortaokulu Perihan Tulan İlkokulu/Ortaokulu’na, İstilli Ortaokulu Şehit Dik Güzeler Ortaokulu’na, Akçakoca Nene Kadın MTAL Akçakoca Atatürk Ortaokulu’na, Çilimli Esenli İlkokulu Çilimli Yenivakıf İlkokulu’na, Gölyaka Hacıyakup İlkokulu Gölyaka HSB Yeni Yaşam İlkokulu’na, Yığılca Aksaklar ve Kırık İlkokulu Yığılca İmam Dil Cambazı Lisesi’ne taşınarak, öğrenim görmeye bitmeme edecek. Ihya inşaatlarının tamamlanmasının peşi sıra, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yenilenmiş okullarına izansız dönecekler.”

Share: