Düşkünlük uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola bundan sonra Türkiye’de 81 ili geziyor

Alçalma için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola bundan sonra Türkiye’bile 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini iptila ederek Türkiye’ye gelen Halide Studer, gezdiği 40’ncı mülk namına Erzurum’a geldi. Erzurum’üstelik faal elektrikli anahtar uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle mevrut Studer İsviçre’de hayatiyetli arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini kanıtlamak istiyor.

İsviçre’üstelik dinç Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini zül ettiği üzere aracıyla Türkiye’yi gezme kararı aldı. Elan sonra Erzurum’da zinde Elektrikli çevirgeç Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti üzerine zat elektrikli aracı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği ülke namına Erzurum’a geldi. Studer daha geçmiş 76 mutluluk gezdiğini belirtirken Türkiye kadar pir bire bir saha görmediğini anlatım etti. Öte yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini dahi ispat etmek isteyen Halide Studer, ülkenin tamam illerinde elektrikli aracını şarj edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin rastgele yerini elektrikli araçla müracaat etmek benzer”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına kanıtlamak üzere Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını tamlayan Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’da yaşıyorum ve şuanda Türkiye’birlikte tatildeyim. Gezmeyi haddinden fazla seviyorum ve 76 mutluluk gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla da 18 mutluluk gezdim. Türkiye’yi gezmem amacıyla oğlum beni yönlendirdi. Birde kendi memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla beraber nikbet ettiğim içre bu geziye ayazlık kararı aldım. Aynı elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye niteleyerek zaaf ettim. Hem zat merakımdan hem da İsviçre’dahi elektrikli araç kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini tanıtlamak için geziye çıktım. İsviçre’den haddinden fazla takipçim olduğu için herhangi bir bölüm görsünler diye niteleyerek içtimai iletişim araçları hesabımdan birlikte paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çok fena hâlde olduğunu hem birlikte Türkiye’de elektrikli aracın yükleme edilebildiğini izhar etmek Türkiye’birlikte bunu yarmak türlü” dedi.

“Erzurum’bile Türkiye’dahi gezdiğim 40’ncı memleket oldu”

Türkiye’nin gelişigüzel yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı iklim olarak Erzurum’de olduğunu söyleyen Studer, “Uygulamalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çokça cılız bir şekilde şarj noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre ama hava şartlarına göre değişiyor. Arz keskin belki ile 450 kilometre problemsiz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’dahi gezdiğim 40’ncı yer oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin seçme yerini gitmek benim için çokça oylumlu hiçbir yeri atlamadan gelişigüzel yeri gezeceğim. Türkiye gezimde haddinden fazla güzel şeyler yaşadım ama benim dikkatimi calip 15-25 yaş grubu arası gençler oldu. Burada gençler çok kart ve bilinçliler. Her şeyi zaaf ediyorlar. Bende onları aracımla tur attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u hamam buldum ayrımsız şekilde insanları de haddinden fazla ısıdam. Beribenzer gün doğusu insanı haddinden fazla adamcıl ve seçme durumda yardımcı oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“76 devlet gezdim Türkiye kadar güzelce büyüklük görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti konusunda buraya geldiğini da tabir eden Studer, “Burada Muhammet diye aynı arkadaşım var bana çokça apotr oldu. oltu kebabı yedim ve haddinden fazla beğendim. Erte Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Henüz sonra Erzincan’a gideceğim. 76 büyüklük gezdim ve adi Türkiye büyüklüğünde domuzuna aynı talih henüz görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde çokça yardımcı oldu. Elhak buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Koca olan Maşrık Rum’nun elektrikli araçla gezilebildiğini yutmak”

Türkiye’nin ve Gün Doğusu Rum’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli komütatör uzmanı Muhammet Durmuş, “Gün Doğusu Rum bölgesini elektrikli araçla gezen evvel emanet benim. Halide hanımı bile içtimai iletişim araçları üzerinden izlem ediyordum. Elektrikli dil ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye davet ettim. Gezisinde ona öncülük etmek istedim ve nazar bizi kırmadı buraya Erzurum’a büyüklüğünde geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek ülkü yaşanmadığı biliniyor. Makro olan Maşrık Küçük Asya’birlikte elektrikli araçla gezilebildiğini gidermek ve farkındalık monte etmek benim amacımdı. Halide Bayan elektrikli vesait üzerinde çokça kart ayrımsız herif filhakika kendisi bile elektrikli kurgu sürüş eğitmeni namına tecrübeye cemaat durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.

Share: