DÜRÜST Tümen Genel Komutan Yardımcısı Zehir, gündemi değerlendirdi Açıklaması

SELIM Öğür Genel Komutan Yardımcısı Hamza Keder, “28 Ilk Teşrin’dahi yapacağımız toplantının asıl çerçevesi ‘Türkiye yüzyılı’dır. Burada neyi kastediyoruz? Cumhuriyetimizin yüzyıllık birikiminden ilhamla önümüzdeki yüzyılı tanımlayan bire bir tez, aynı güdeleme ortaya koyuyoruz. 28 Ekim’üstelik Sayın Cumhurbaşkanımız, bu iddianın semantik çerçevesini kamuoyuyla paylaşacak.” dedi.

Kırıcı, DOĞRU Fırka Genel Merkezi’nde gazetecilerle bire bir araya geldiği kardeş kardeş toplantısında, Mersin’in Mezitli ilçesinde polisevine planlı yıldırı saldırısında şehit olan yiğit polise Allah’fecir yağmur, yaralılara iflah dileklerini iletti.

“Teröristlerce gerçekleştirilen bu saldırıyla uzun süredir üzerinde durduğumuz CHP’nin yıldırı örgütleriyle ilişkisi meselesi yeniden gündeme geldi” diyen Keder, saldırıyı düzenleyen teröristlerden Dilşah Ercan’ın, CHP yoluyla hazırlanan tutuklu gazeteciler raporunda “kıygın gazeteci” olarak lanse edildiğinin görüldüğünü dile getirdi.

Şiddetli, oysaki bu teröristin, CHP’nin o raporu hazırladığı dönemde, “yıldırı örgütü üyesi tevessül etmek ve propagandasını fayrap etmek”tan, hâkimiyet giydiğinin herkesçe bilindiğine dikkati çekti.

“CHP’nin terör suçlusu namına hüküm giymiş birini savunması, siyaseten evrildiği noktanın kesin ayrımsız göstergesidir” ifadesini kullanan Kötü, şöyle devam etti:

“Daha evvel, CHP’li Veli Ağbaba’nın TBMM çatısı altında savunuculuğunu yaptığı yıldırıcı Başka Ziyalı, Suriye’üstelik düzenlilik güçlerimiz tarafından, cüretkâr hazırlığındayken süreduran hale getirilmişti. CHP İstanbul İl Başkanının, benzeri teröristi güzellediği ve devleti sekans katillikle itham ettiği paylaşımları bile hala hafızalarımızdaki yerini korumaktadır.

‘CHP’nin yıldırı örgütlerine desteği var’ dediğimizde, onlar kendilerini esaslı intikal etmek için ‘Biz Cumhuriyeti kuran, Kuvayımilliye partisiyiz. Biz elbette yıldırı örgütlerine destek veririz’ üzere bir savunmayla kendilerini savundular. Bugün geldiğimiz noktada, CHP’nin yıldırı örgütleriyle olan ilişkisi çok kategorik bir şekilde ortadadır. CHP, yıldırı örgütlerini savunmakta ve onlara rüya vermektedir. CHP, gazeteci kisvesi altında teröristleri korumaktadır. CHP, terör örgütü PYD’yi meşrulaştırmaya çalışmaktadır.”

söz konusu raporda imzası olan CHP’li Ağbaba ve Hür Özel’in dünden bu yana, “Biz, terörist olduğunu nereden bilelim” şeklinde akla zarar izah yaptıklarını dile getiren Yara, “Anlaşılan kim gene cürmümeşhut yakalanmanın verdiği telaşla hakeza aynı savunmaya geçiyorlar. Kendilerini savunmaya çalışmaları beyhudedir. CHP, sav ettiği kabil Kuvayımilliye partisi ise bu skandala imza atan kişilerle arasına acilen uzaklık koymalıdır.” diyerek konuştu.

CHP’nin, teröristlerle hemhal olan siyasilere ve kâh gruplara düz açılış çalışmalarının sürdüğünü rapor eden Keskin, CHP’nin görüş uğruna yürüttüğü bu siyasetin, imdi benzeri milli düzenlilik sorunu haline geldiğini söyledi.

Dokunaklı, “CHP’nin imdi ayrımsız karar vermesi mühimdir. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, polisimizi martir fail gazeteci kisvesi altındaki teröristin mi yoksa milletin mi yanındadır? Serencam yerine bilinmelidir ki ülkemizde, sadece gazetecilik yaptığı üzere tutuklanan kimesne yoktur. Ancak, gazeteciliği terörizme ve suça kalkan ika gayretinde olanlar ile onlara erbap çıkmaya müteharrik siyasiler vardır.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’ye e-Ticarete müteveccih yasa eleştirisi

Hamza Acı, 14 Eylül’dahi Meclis’te, CHP’nin, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Üzerine Kanun’un ara sıra maddelerinin iptali üzere Kanunuesasi Mahkemesine başvurmasına ait açıklamalarda bulunduğunu, bunun üstüne CHP’den kamuoyunu doygunluk etmeyen değerlendirmelerin geldiğini anlattı.

Izdırap, CHP’ye bu konuda çağrısını tekiden, “Kendi ifadeleriyle Meclis’te yasa kalık çevrim geriye geldiğinde ‘Hangi rant çeteleri bu kanunu engelliyor’ dedikleri üzere hangi getirim çeteleri biçim faaliyetiyle bu kanunu, Kanunuesasi Mahkemesine götürmüştür? Sayın Kılıçdaroğlu, bu konuda kamuoyunu tatmin edici aynı izah yazmak zorundadır. Üç maymunu oynayarak, bu süreci geçirebilmesi benzer değildir.” görüşünü paylaştı.

İYİ Fırka Umumi Başkanı Akşener’in açıklamaları

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, ayrımsız televizyonda, “Belediyelerle ait ayrımsız borcumuz kalmadı. Belediyelere umumi heyet üyesi da vermedik” kabil bir ifadesinin olduğunu hatırlatan Keder, İzmir Milletvekili olduğu üzere bu kentten çabucak iki isme anlatmak istediğini aktardı.

DOĞRU Parti’li Hamza Keder, şöyle devam etti:

“İYİ Öğür’nin İzmir’bile hiçbir değim esasına dayanmadan, hem yönetim kurulu üyesi hem dahi genel müdür namına referans olduğu adlar var. Bunlardan birisi İYİ Fırka GİK üyesi eski SEMIZLIK Genel Sekreteri Ahmet Ersagun Yücel, Meral Akşener’in talimatıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yönetim kurulu üyesi, umum müdür yerine atandı. Yeniden Nihal Ağca, İYİ Öğür’nin GİK üyesi ve kurucular oturmuş üyesi. Ağca birlikte şu anda İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Bu kadar kilitsiz küreksiz konuda da benzeri genel başkanın yalan söylemesi manidardır.”

Divan gündemi

Incitici, konuşması öncesinde gazetecilerin gündeme ait sorularını üstelik yanıtladı.

Sedir’te öncelikle dezenformasyonla ilişik yasa teklifinin ele alınacağını tamlayan Yara, bunu, sanayi bölgelerine ilişkin kanun teklifinin izlem edeceğini vurguladı.

Ayrıca yaz döneminde sunulan vaatleri içeren testis kanun teklifinin dahi Divan gündemine geleceğini tabir eden Kırıcı, öz kanunu teklifi ile uluslararası anlaşmaların onaylanmasını makul bulan 40 yasa teklifinin birlikte çizin çizin görüşüleceğini kaydetti.

Zehir, teşrinievvel ayı içerisinde bu tekliflerin kanunlaşmasını beklediklerini, henüz bilahare üstelik bütçe sürecinin başlayacağını söyledi.

Intihap kampanyası

Intihap kampanyasına ait aynı soru üzerine Yara, kampanyaların YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un başkanlığındaki strateji ekibi marifetiyle yürütüldüğünü bildirdi.

Kampanyanın, Ar-Ge ile Lansman ve Medya Başkanlıklarınca yürütüldüğünü dile getiren Şiddetli, “2023 yılında yapılacak seçimlerde, AK Öğür’nin intihap kampanyası; siyaset, toplum bilimi alanında akademik çalışmalarıyla bilinen, 2012-2014 tarihleri beyninde Sayın Cumhurbaşkanımızın başdanışmanlığını özne, esbak aktarılma milletvekillerimizden Prof. Dr. Ertan Aydınlık koordinasyonunda oluşturulan ayrımsız ekip vasıtasıyla yürütülecek.” dedi.

Ertan Münevver koordinasyonundaki ekibin, elan ilk birkaç seçimde bile çalıştığını anımsatan Çığlık, uzun uzun tıpkısı süredir seçme kampanyası üstünde müteharrik bu ekibin, Reisicumhur Erdoğan’a bile bir lokma tatlısı yaptığını dile getirdi.

“28 Teşrinievvel’bile yapacağımız toplantının ana çerçevesi ‘Türkiye yüzyılı’dır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 28 Ilk Teşrin’bile, Ankara Arena’birlikte kamuoyuyla paylaşacağı vizyon belgesine ilişik istifham üstüne da Dağ, şu ifadeleri kullandı:

“Bu, aynı seçim beyannamesi değil, ayrımsız vaat buluşması dahi değil. 29 Ekim Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümü. Biz önümüzdeki seçimlerde, Cumhuriyetimizin ilanından ahir ikinci yüzyıla akilane gideceğiz. Dolayısıyla 28 Ekim’i, Cumhuriyet’in ilanının 99. yılı olması sebebiyle belirledik. Burada ‘Türkiye yüzyılı’ üzerine aynı hikmet ödeme durumu söz konusu olacak. 28 Teşrinievvel’bile yapacağımız toplantının anne çerçevesi ‘Türkiye yüzyılı’dır.

Burada neyi kastediyoruz? Cumhuriyetimizin asırlık birikiminden ilhamla önümüzdeki yüzyılı tanımlayan ayrımsız sav, ayrımsız motivasyon ortaya koyuyoruz. 28 Ilk Teşrin’dahi Sayın Cumhurbaşkanımız, bu iddianın anlamsal çerçevesini kamuoyuyla paylaşacak. Bu iddiayı gerçekleştirebilme hesabına elimizde aşağı şu 100 yıllık süreçte beher liderin ortaya koyduğu hizmetle bir nice argüman, çokça fazla de akıllıcasına var. ‘Türkiye yüzyılı’, sınırlarını okyanuslara, kutuplara, hassaten uzaya haiz tıpkısı Türkiye ekseninin tanımıdır. ‘Türkiye yüzyılı’ dönüşen dünyada yeniliğin ve dinamizmin sembolü bir kalkınma modeli yerine alınacaktır. Bir manzara ortaya koymuyoruz. Biz buna dayalı hazırlıklarımızın nazik bir kısmını neredeyse bu süreçte tamamladık. ‘Türkiye yüzyılı’, her bir vatandaşımıza naz ortaya koyarken, tıpkı zamanda üstelik kaosa sürüklenen medeniyetlere da tıpkısı betik vazifesi görecektir.”

Seçim beyannamesi gelecek süreçte açıklanacak

Seçme beyannamesi üzerine takvimlendirmelerinin mahsus olduğunu, 2023 seçimlerine kadar devir çevrim, hafta hafta kampanyada ne yapacaklarını planladıklarını belirten Zehir, seçme beyannamesinin ati süreçte açıklanacağını bildirdi.

Rusya ile ticaret konusundaki soruya cevap veren Dokunaklı, bu ülkeyle ticaretin devam ettiğini, ara sıra sorunların çözümü amacıyla Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığının çalıştığını anlattı.

Halk İttifakı yoluna devam ediyor

Cumhur İttifakı’nın DÜRÜST Öğür ve MHP adına için bitmeme ettiğini söyleyen Biberli, “Şu anda inikat yasasıyla bu arada bu işler ayrımlı tıpkısı noktaya akıllıcasına evrilmiş vaziyette. Partiler arası görüşmeler, yakın muhabbetler olur ama şu anda (Cumhur İttifakı’nda) konkre tıpkısı gelişme var mıdır diye sorarsanız, şu zaman üzere anca bire bir öz bahis konusu değil.” sözlerini harcama etti.

Share: