DÜRÜST Parti’li Karahocagil: “Cumhurbaşkanı’mız ‘Enflasyon düşecek’ diyorsa düşecektir”

DÜRÜST Parti Amasya Mebus Mustafa Uzun Karahocagil, “Cumhurbaşkanı’mız ‘Enflasyon düşecek’ diyorsa düşecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Karahocagil, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, TBMM’nin 1 Ekim’bile, tarihinde ilk defa aynı dönemde 6. yasama yılına başladığını anımsattı.

20 günde, 3 ayda, 6 ayda mütebeddil hükümetlerden 6. yasama yılına girilen günlere gelindiğini vurgulayan Karahocagil, “6. teşri yılına girmemiz, kayda ayar tıpkı eksantrik Recep Tayyip Erdoğan başarısıdır.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Türkiye’nin itibarına hayalet düşürmeye çalışacak kundak faaliyetlerinin olabileceği uyarısında mevcut Karahocagil, “Karşılarında acun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gazi Meclisi ile devletin mecmu organlarının ve vatanperverlerin olduğunu unutmasınlar.” ifadesini kullandı.

Karahocagil, bir gazetecinin “Enflasyon rakamları açıklandı. Kuşkusuz değerlendiriyorsunuz?” sorusu üstüne, “Cumhurbaşkanı’mız ‘Pahalılık düşecek’ diyorsa düşecektir. Cumhurbaşkanı’mız elbette faizin düşmanıysa tığ birlikte o faizin düşmanıyız. Ben 40 yıllık bire bir esnafım, faizden çektiğimi ben bilirim. Faizin rezilliğini, faizin bu esnafı sülük kabil emdiğini bilici ve hararetli biriyim. Cumhurbaşkanı’mızın getiri hakkındaki sözlerine katılıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: