“Dur” ihtarına uymadı, polis güçleri aracına çarparak durabildi

“Dur” ihtarına uymadı, polis güçleri aracına çarparak durabildi

Abart susturucu ve yapmacıklı plakalı makine kaçarken polis güçleri aracına çarptı, araçtan metal ve pisik artık

KONYA – Konya’da abart egzozlu ve cali plakalı makine, polis ekiplerinin “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacada suratsız komütatör polis aracına çarparak dururken, otomobildeki 2 emanet gözaltına makbuz, araçtaki aramada esrar özellik ve pisik bulundu. Polis ekipleri kediye sahip daha çok.

Fenomen, saat 21.30 sıralarında biçim Selçuki ilçesi, Fatih Mahallesi, Çarkıt Sanayi civarında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, uran içerisinde karakol atan polis ekipleri 34 LJ 6975 sahte plakalı ve abart egzozlu miftah sürücüsüne “dur” ihtarında bulundu. Uyarılara karşın kaçmaya başlayan güdücü, sanayi içerisinde bir süre sokak aralarında izini kaybettirmeye çalıştıktan sonradan Gündoğdu Sokak üzerinden Çakırlı Caddesi’ne daha çok. Tatbikat yapan ve şiddetli uçarı olan otomobil, sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybetmesi sonucu polis güçleri aracına çarparak durabildi.

Araçta arama fail ekipler çocuk pisik buldu

Polis, komütatör sürücüsü Anlaklı D. ve beraberinde mevcut arkadaşı Bahir M’yi gözaltına aldı. Kazada hafif yaralanan sürücü fenomen hesabına sevk edilen keyif ekipleri yoluyla müdahalesi yapılarak gine polis güçleri ekiplerine doğrulama edildi.

Öte yandan, polis ekipleri araçta yaptığı ince aramada tıpkısı cirim mızrap özellik ve çocuk bir pisik buldu. Kediye polis ekipleri eş çıkarak emniyete götürdü.

Komütatör sürücüne 13 bin 170 lira idari ceza

Açacak sürücüsüne “dur” ihtarına uymama, trafiği tehlikeye atma, abart susturucu kullanma ve düzme plakalı vesile kullanma suçundan 13 bin 170 liralık yönetimsel para cezası uygulandı. Şalter görüngü yerindeki incelemelerin ardından emniyet otoparkına çekilirken, 2 can ifadesi içerlemek için emniyete götürüldü.

Olayla ilişkin soruşturma başlatıldı.

Share: