Dünya Ümit Güre U21 Karate Şampiyonası sona erdi

– Acun Ümit Tendürüst U21 Karate Şampiyonası sona erdi

KONYA – Konya’da 26-30 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenen Dünya Beklenti Güre U21 Karate Şampiyonası sona erdi. Türkiye milli takımı 4’ü değerli girmek üzere toplanmış 12 madalya ile şampiyonayı tamamladı.

Konya’üstelik 26-30 Teşrinievvel tarihleri ortada gerçekleştirilen Dünya Ümit Gailesiz U21 Karate Şampiyonası sona erdi. Karatay Spor ve Kurultay Merkezinde planlı şampiyonaya, 105 ülkeden bin 859 sporcu katılma sağladı. Türkiye’yi 18’i eş toplamda 39 milli sporcu künde etti. 6 milli sporcu elemeleri kalburüstü bir şekilde tamamlayarak adını finallere yazdırdı. Finallere adını yazdıran 6 milli sporcudan canlı rical kumite Enes Fatih Aldanmaz ve Yusuf Aziz Temizel beklenti kadınlar kumite Öpücük Kılıç ve Gülbahar Gözütok birlikte altın madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu. Milli sporcularımızdan Gülbahar Gözütok kadınlar kumite kiloda Alman rakibi Kramıs R.’yı yenerek acun şampiyonu oldu.

Müsabakanın peşi sıra konuşan Gülbahar Gözütok, acun şampiyonu aldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Benim 3. acun şampiyonam ve 3. acun şampiyonasındaki önceki madalyam ve bunu şampiyonlukla taçlandırmak haddinden fazla güzeldi benim üzere. Bu kategorideki dahi sonuç yılımdı. Demin büyüklerde yarışacağım Allah’ın izniyle. Büyüklerde bile sunma güzelce şekilde tekrar ülkemi almaşık bayrağımı dalgalandırarak yine kürsüde olmayı hayalet ediyorum. Sıradaki hedefim üstelik bu var tabiatıyla ki. Şu anda çokça pir bire bir turnuvada ilerliyoruz. Çok şükür 4. değerli madalyamızı aldık. 2 finalimiz daha var. İnşallah onlar bile demin birazdan çıkıp böke olacaklar ve umumi klasmanda böke olmayı hedefliyoruz” dedi.

“Çabucak karate amacıyla değil Türk sporu için makro tıpkısı zaman”

Müsabakaları yakından izleme eden Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Arslan Abid Uğuz da, Gülbahar Gözütok’un dünya şampiyonluğundan sonraları mutluluğunu ve haddinden fazla çekici olduğunu rapor ederek, “Hava haftası alım günüyle bitmeme ediyor. 4. altın madalyamızı Gülbahar kızımla aldık. Burada yeryüzü dolgunca şekilde şampiyonayı tahsis etmek istiyoruz. Çokça heyecanlıyız. Sporcularımın hepsinin gözlerinden öpüyorum. Çok iri fedakârlık ile yaptılar. Maharet grubumuz birlikte benzeri şekilde ve bittabi kim tek unutmamamız müstelzim bu sporcularımızın antrenörleri. Onlar da bu çocuklarımızı kamplarda çokça mebzul şekilde hazırladılar. Hepsinin emeklerine esenlik. Yalnız karate amacıyla değil Türk sporu için muhteşem aynı aktarılma. Muhteşem ayrımsız hafta” şeklinde konuştu.

Share: