Dünya Karayip Dans Şampiyonası’nda Adanalı 7 sportmen madalya aldı

Adanalı 7 sporcu ‘Acun Karayip Raks Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Polonya’nın başkenti Varşova’dahi planlı; ‘Acun Karayip Dans Şampiyonası’na, Türkiye’üstelik dahil 17 ülkeden yüzlerce sportmen katıldı. 3 çevrim süren şampiyonada Emirhan ve Eyüp Yalman kardeşler, ‘Acun Salsa Şampiyonu’ olarak kürsüye çıkarken, Emirhan Sert benzeri zamanda ‘Salsa Solo Çoluk Çocuk Acun İkincisi’ ve partneri Asya Şımarıklık Eşiyok ile alay malay ‘Dünya Gençler Salsa İkincisi’ oldu.

Aynı şampiyonada yine Adanalı sporculardan Ela Özdemir, ‘Dünya Solo Karayip 4.’sü ve ‘Salsa Solo 2’si’ olma başarısı gösterirken, Ege Ağırverir ‘Dünya Salsa Karayip 2.’si’ ve ‘Salsa Solu 4.’sü’, Sumru Kılıçarslan ve İdil Özşen dahi ‘Acun Salsa Solo 8.’si’ namına, adlarını uluslararası arenada duyurdu. Elde edilen değme başarı sonrasında kürsüde Türk sporcular, salonda birlikte ‘İstiklal Marşı’ çalındı. Bökelik sonrasında kente dönen sporculara tebrikler de ardı ardına geldi.

Adana Cahillik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Polonya’birlikte majör bir başarıya imza atarak, Adana ve Türkiye’ye yetişkin benzeri başarıyı getiren sporcuları makamında ağırladı. Burada mütekellim Utkulu Çintimar, “Elde ettikleri muvaffakiyet ve bizlere yaşattıkları gelgel dolayısıyla çocuklarımızı kutluyorum. Esasen çokça aşkın görülmese birlikte şehrimizdeki kocaman başarılardan biri. Bizler birlikte onlara ulama ve desteğimizi cemaziyelevvel olduğu kabilinden bundan ahir süreçte birlikte sürdüreceğiz. Bu muvaffakiyet hem bizi, hem bile Adana’yı gururlandırdı” dedi.

Türkiye Raks Sporları Federasyonu Adana Temsilcisi ve Antrenör Oktay Filazoğlu, “Türkiye derecesi elde ederek, ülkemizi arsıulusal arenada hile etme hakkı kazanan sporcularımızı, Avrupa ve Acun şampiyonlarına sıkı aynı şekilde hazırladık. Bu emeklerimizin karşılığını aldığımızı kaldırmak, bizim amacıyla ayrı ayrımsız çalım kaynağı. Onlarla hangi kadar çalım duysak az. İstiklal Marşımız, arsıulusal arenada okutmak, bizler için çalım donör aynı öz. Bu başarının, farklı dinç sporcuları de heveslendirme edeceğini düşünüyoruz” ifadesini kullandı. – ADANA

Share: