Doç. Dr. Cüneyt Göçmez: “Ur ara sıra kahkaha krizi ile dirimlik”

Doç. Dr. Cüneyt Göçmez: “Ur bazı bazı kahkaha krizi ile gelir”

“Ur arada sırada kahkaha krizi ile sağlık”

” Sabaha akilane olan ve bizi uykumuzdan uyandıran kelle ağrıları bizi korkutmalı”

KAYSERİ – Bellek ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, hatır tümörünün kafatasında bulunduğu konuma bakarak değişik belirtileri olabileceğine özen çekerek, “Ur bazı bazı hatır sapı kabilinden bölgeleri tutar ki hastalarda hande krizi tamam. Kahkaha krizi ile gelir ve bu üstelik benzeri ur belirtisidir” dedi.

Geceleri dalgı kaçıracak kadar biberli olan ser ağrılarının ve hele sabaha karşı gerçekleşen esas ağrılarının dokunaklı olduğunu tabir fail Acıbadem Kayseri Hastanesi Us ve Asap Cerrahı Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, bu soy ağrıları olan kişilerin ayrımsız uzmana başvurmasını söyledi. Dr. Cüneyt Göçmez, herkesin kelle ağrısı yaşadığını belirterek “Mir ağrısını çekmeyen yoktur. Üste bazı erat kalın yaşıyor. Ancak bizi uykumuzdan uyandıracak büyüklüğünde şiddetli olan temel ağrıları tehlikelidir. Sabaha akıllıcasına olan başlangıç ağrıları bizi korkutmalı. Örneğin aynı kafa ağrısı akşama akıllıcasına oluyorsa çokça bile oylumlu değildir. Fakat uykudan uyandıran ve sabaha akilane olan temel ağrıları bizi endişelendirmelidir. Çünkü kafatası basıncının artması ile olan baş ağrıları genelde oksijen seviyesinin düştüğü sabaha akıllıcasına meydana sağlık. Bu dert geceleri uykudan uyandırır. Bunların altında düşünce tümörü mümkün. Kafada kayran şamil ayrımsız yapı olanaklı. O yüzden uykudan uyandırması ve sabaha cebin olması önemlidir” dedi.

Bunun dışında kusmanın ve kusma sonrası rahatlamanın olduğu başlangıç ağrılarının birlikte incelenmesi gereken ser ağrıları türlerinden olduğuna değinen Doç. Dr. Göçmez mir ağrısı ile birlikte müşahede bozukluğu, mir dönmesi, vücudun ayrımsız yarısında dermansızlık ve kesel hissi olması de ser ağrısını elan makro ayrımsız ayla getireceğini rapor etti.

“Bellek tümörü kimi zaman kahkaha ile dirimlik”

Kanı tümörlerinin seçme zaman balkı yapmayacağını tamlayan Doç. Dr. Göçmez, beyin tümörünün arada bir karın sapını tuttuğunu ve bu nedenle hastalarda kahkaha krizleri meydana gelebileceğini söyleyerek, “Şayet iyicil ve ağırbaşlı büyüyen bire bir tümörse bunlarda çoğu antlaşma veca görmüyoruz. Karın tümörü bulunduğu yere bakarak bulgular vermektedir. Örneğin beynin ön kısmındaki tümörler genelde karakter değişikliği bize başvuruyor. Beynin canip kısımlarında temporal havza dediğimiz kısımlardaki tümörler tutarga nöbetleri ile bize başvuruyor. Beynin arka tarafındaki tümörler görme kayıpları, beyincik bölgesindeki tümörler başlangıç dönmesi ile karşımıza çıkabiliyor. Başkaca ur arada bir beyin sapı kabil bölgeleri cirim ki hastalarda gülme krizi evet. Kahkaha krizi ile gelir ve bu de tıpkı ur belirtisidir. Rastgele hatır tümörü dediğimiz üzere temel ağrısı yapmıyor. Hele ağır büyüyenlerde böyle tıpkısı esas ağrısı olmuyor” şeklinde konuştu.

“Ur ayn sinirlerine sorumluluk yapıyorsa görme kaybı meydana gelebilir”

Tümörün göz sinirlerine külfet yapması sonucu zührevi hastalık evet bile rüyet kaybı meydana gelebileceğini tabir fail Doç. Dr. Göçmez “Hipofiz bölgesinde tıpkı tümör olduğu ahit bu bile evvel başta bize görme kayıpları ile belirti veriyor. Hipofiz bölgesi beynin ast kısmında ayn sinirlerinin şipşak altında olan ayrımsız bölgedir. Bu ur ayn sinirlerine sıklet yaparak, hastada frengi ile rüyet kaybı ile kendini gösterebiliyor. Bu durumlarda birlikte başlangıç ağrısı olmayabiliyor. Bu bahsettiğim eleştiri esas ağrılarında hastalarımıza, katiyetle ayrımsız ehlivukuf gözetiminde beyin MR’ı çekilmeli. Çünkü bu hastalıkları erken yakalamanın otama açısında önemi var” dedi.

Tümörün küçükken yakalanırsa problemlerin de büyümeden otama sürecinin daha basit ilerleyeceğini vurgulayan Doç. Dr. Göçmez sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Teknolojik gelişmeler ile düşünce tümörlerinin tedavisi henüz dahi bereketli arkaç geldi. Örneğin hipofiz bölgesindeki tümörlere tığ burundan iç görüm ile giriyoruz. Kafatasında tek meydan açmadan çabucak büyüklenme yoluyla bu tümörleri boşaltabiliyoruz ve bu hastalar ertesi çevrim şen benzeri şekilde kendi işlerini kendileri yapabiliyorlar. Biraz dönme sonra dahi taburcu oluyorlar.”

Share: