Diyarbakır’da yapım müteahhitleri ayrımsız araya geldi

Diyarbakır’birlikte yapım müteahhitleri aynı araya geldi

DİYARBAKIR – Diyarbakır Tecim ve Sanayi Odası ile Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği işbirliğiyle inşaat müteahhitleri müşavere toplantısı düzenlendi.

Form Yenişehir ilçesinde bire bir tesiste planlı programda konuşan Diyarbakır Ticaret ve Uran Odası Meclis Komutan Yardımcısı Mehmet Tazgel, 21. yüzyılda eskimemiş ve farklı tıpkısı hesaplı süt kuzusu girildiğinin farkında olunması gerektiğini söyledi.

Iktisadi faaliyetlerin planlanmasının yeni bebek bakarak yapılması gerektiğine aksan yapan Tazgel, “Iktisadi parametrelerin daima değişkenlik sunu ettiği, rekabet koşullarının sonsuz değiştiği, farklılaştığı tıpkı dünyada kendini değişime kapatan tek işletmenin yaşama şansının olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle yatırımcılarımızın cızık tanımayan ekonomik hareketliliğe kadem uydurması, arsıulusal rekabet şartlarına ahenk sağlayacak bilgi ve donanıma sahip olması berenarı önem sunu etmektedir” dedi.

İnşaat sektöründe birçok yasal düzenleme ve mevzuatlarla karşılaşıldığının altını çizen Tazgel, “Diyarbakır’ın sair illerden elan farklı özellikleri ve zorlukları olduğu üzerine sanırım hepimiz hem fikiriz. Özellikle inşaat sektöründe bir nice kanuni düzenlemeyle, mevzuatlarla karşılaşmaktayız. Bu çalışmalar elbette arada bir bizleri da sizleri dahi zorluyordur. Fakat benzeri kaynak var ki, arasında bir hükümsüzlük varsa o haksızlığı ortadan fethetmek adına üzerimize düşen hangi varsa yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim” ifadelerinde bulundu.

Diyarbakır’ın sanayi ve turizm sektöründe güç aynı ivme kazandığını tabir fail Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Eren Elaldı, “Biz Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Bu süreçte demokrasinin olmazsa olmazından gerekliliğinden olduğu üzere, biz birlikte sektörde müteahhitlerde yerine Diyarbakır’ın istihdam alanında bunaltıcı katkıları olan ayrımsız kuruluşuz. beraber Diyarbakır’ımız uran ve turizmiyle ağırbaşlı benzeri ivme kazanıyor. Önümüzdeki süreçte üstelik bu ivme Türkiye çapında çokça koca aynı noktaya gelecek. Sizlerin bizim arkamızda durması sebebiyle bu bizdeki görev aşkını misliyle ikmal ve tekmil öteye götürdü. Biz umumi heyet kendisine de bu anlamda tehlikeli icraat yürüttük” ifadelerine düz verdi.

Düzenlenen programa DTSO Meclis Komutan Yardımcısı Mehmet Tazgel, DTSO divan üyeleri, DİMDER Başkanı Aziz Elaldı, gürültülü sanatçısı Bedri Ayseli, inşaat sektörü temsilcileri ve müteahhitler katıldı.

Share: