Diyarbakır tutum haberi… Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu ferda açılacak

Iblağ ve Altyapı Bakanlığı, Diyarbakır şehir geçişini 4 kilometre kısaltan ve gezi süresini 40 dakikadan 15 dakikaya indiren Diyarbakır Güneybatı Belde Yolu’nun ferda hizmete alınacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yatırımlara hız kesmeden devam edilerek Türkiye’nin ciharıyek yanındaki şantiyelerde çalışmaların sakır sakır sürdürüldüğü belirtildi.

Bu kamer içre Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu ile Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ve Troya-Assos tünellerinin vatandaşın hizmetine sunulduğu hatırlatılan açıklamada, Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu’nun üstelik yarın Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla açılacağı rapor edildi.

Çevre yolunun Diyarbakır trafiğini tahsis etmek amacıyla mensur edildiği belirtilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

” Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin yönünden mevrut transit trafiğin şehir içre bozukluk olduğu bahir rahatlatılarak, gidiş geliş güvenliği artırılmış, kazaların önüne geçilmiştir. Şehrin yer yolu zehir, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Diyarbakır-Mardin akslarını bağlayan toplam 29,3 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır Güneybatı Çevre Yolu ile artırılıyor. Güneybatı Yer Yolu’nun 13 kilometrelik Kuzeybatı Kasaba Yolu’na bütünleşmiş edilmesiyle Diyarbakır’ın mekân yolu uzunluğu toplam 42,3 kilometreye ulaşıyor. Kullanıcılarına konforlu ulaşım imkanı sağlayan çevre yolu ile Diyarbakır kent geçişi 4 kilometre kısaldı, 40 zaman süren yolculuk süresi 15 dakikaya indi.”

Share: