Dini nikahla alay malay yaşadığı 7 maaş yüklü kadını öldüren katilden emniyetsiz anlatım: Aynı erkeğe titiz baktığı üzere yaptım

1 Mart’ta Yazısöğüt köyü sevap eşinden boşanma aşamasında olan 7 mahiye aylı Raziye Karabuğa ile yaklaşık 1 yıldır dini nikahla birlikte yaşadığı Şehmuz Gezen ortada otomobilde tartışma daha çok. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Gezen, pompalı tüfekle Raziye Karabuğa’yı yüzünden ve göğsünden vurdu.

TUTUKLANDI

Gezen, elan sonraları Karabuğa’yı otomobille Isparta Site Hastanesi’nin ivedi servis girişine bırakıp uzaklaştı. Esenlik ekibinin müdahale ettiği Karabuğa ile karnındaki bebeği kurtarılamadı. Olay sonrası polis güçleri aracılığıyla yakalanıp gözaltına alınan Şehmuz Gezen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Şehmuz Gezen için ‘Gebe olduğu aşina kadını öldürme’ suçundan hazırlanan savca, Isparta 2’nci Kırıcı Ukubet Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, ağırlaştırılmış zenginlik boyu hapsi istenen Şehmuz Gezen’in ifadelerine meydan verildi. Gezen, fenomen haset araçla gezmeye çıktıklarını, Ayazmana mesirelik alanında 3 alkollü şarap içtikten bilahare dam yanındaki benzinlikten aracına yakıt alıp esasen Ayazmana tarafına geldiklerini anlattı. Bire Bir süre sonra Yazısöğüt köyü mevkisine her an arabayı otopark ettiğini ve 2 alkollü içecek elan içtiğini tamlayan Gezen, Karabuğa ile konuşmaya başladığını söyledi.

“BİR ERKEĞE DİKKATLİ BAKTI” TARTIŞMASI

Karabuğa’nın benzinlikte bir erkeğe titiz bakması sonucunda günücülük zımnında aralarında tartışma çıktığını ifade eden Gezen, sinirlenerek araçtan çıktığını, yanına aldığı pompalı tüfekle taşıtçı kapısından içeriye 2 ahali dokunaklı ettiğini söyledi. Raziye Karabuğa’yı vurduktan bilahare hastaneye götürdüğünü aktaran Gezen, görevlilerin iki canlı kadını sedyeyle taşırken kendisinin hastaneden ayrıldığını kaydetti. İddianamedeki ifadesinde Sehmuz Gezen, tüfeği yararsız kutusuna attıktan sonraları polise yakalandığını belirterek pişman olduğunu ve olayın tıpkısı müdrike öfkeyle meydana geldiğini söyledi.

Davanın geçmiş duruşması 9 Eylül’de görülecek.Share: