Dicle ilçesi Bozoba Ortaokulu kros yarışmasında Diyarbakır 2’ncisi oldu

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2022-2023 yetişek öğretim yılı ekol sporlar kros yarışmaları canlılık programı çerçevesinde Diyarbakır’da konkur düzenlendi.

17 ilçenin katılımıyla gerçekleşen atletizm kros yarışmasında Dicle ilçesi Bozoba Ortaokulu, bando kendisine baht rical kategorisinde Diyarbakır 2’ncisi oldu. Rakibinden 1 nokta henüz birkaç alarak kıl payı farkla Diyarbakır 2’ncisi olan Bozoba Ortaokulu öğrencilerinden Elyesa Güneş, Hasan Basut, Emrullah Altuncan ve Berşan Basut, ocak ayında düzenlenecek olan bölge seçmelerinde Dicle ilçesini ve Diyarbakır’ı temsil edecek.

Yarışmada mücadele fail öğrencilerin Beden Terbiyesi Öğretmeni Kayhan Anif, “Çok çalıştık çalışma verdik. Öğrencilerim emniyetsiz çalışıyor, ayrı ayrı egzersiz metotları yapıyoruz ve başardık. Öğrencilerimiz, ilçemizi ve ilimizi bölgede temsil etmeye adalet kazandı. Öğrencilerimizi kutluyorum. İl dışında haddinden fazla henüz bol muvaffakiyet elde edip finallere işlemez olmak istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürname ederim. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: