Depremlerde hayatını kaybeden 5 kişinin cenazesi defnedildi

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yaşamını yitiren 5 kişinin cenazesi Kalabalık, Giresun ve Rize’de toprağa verildi.

Malatya’da irtihal eden mühendis Emre Bulat (27), memleketi Cıvıl Cıvıl’da serencam yolculuğuna uğurlandı.

İkamet ettiği İstanbul’dan hisse senedi için gittiği Malatya’da konakladığı otelin yıkılması sonucu enkazın altında kalarak yaşamını yitiren Bulat amacıyla Ünye ilçesindeki Balaban Cami’de tören düzenlendi.

Bulat’ın cenazesi, kılınan namazın arkası sıra Başköy Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

Kahramanmaraş’ta hayatını kaybeden Ünsal ve eşi Duyma Öztürk’ün cenazesi ise Altınordu ilçesine getirildi.

Öztürk çiftinin cenazeleri, Çavuşlar Mahallesi’nde kılınan namazın arkası sıra aynı mahalledeki mezarlıkta toprağa verildi.

Giresun

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde depresyon altında kalarak yaşamını yitiren sarıklı Büşra Tekbaş Aldanmaz’un (27) cenazesi, Giresun’a getirildi.

Özel ayrımsız anaokulunda başöğretmen yerine fariza işleyen Kurt üzere Hacımiktat Camisi’ndeki cenaze törenine, yakınlarının birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden ve vatandaşlar katıldı.

Aldanmaz’un cenazesi, kılınan namazın ardından site merkezindeki eskimemiş mezarlıkta defnedildi.

Büşra Tekbaş Aldanmaz’un eşi Mehmet Yüce ile kızı Aden Turna Kurt’un cenazesinin ise Kahramanmaraş’ta toprağa verileceği öğrenildi.

Rize

Hatay’ın İskenderun ilçesinde enkaz altında yaşamını yitiren Sedef Hastalığı Özkaya (34) memleketi Rize’de akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Özkaya amacıyla Rize Deniz Boyu Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Güneysu Şehremini Rıfat Özer, İl Umumi Meclisi Başkanı İbrahim Türüt ve vatandaşlar katıldı.

Özkaya’nın cenazesi, kılınan namazın arkası sıra merkeze sadık Zincirliköprü köyündeki ocak mezarlığına defnedildi.

Share: