Denizlililer 100’üncü yıl coşkusunu Büyükşehir ile yaşadı

Denizlililer 100’üncü yıl coşkusunu Büyükşehir ile yaşadı

Büyükşehir’den koca 30 Ağustos konseri

DENİZLİ – Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 30 Ağustos Galebe Bayramı Konserine katılan Denizlililer, balaban zaferin 100. yıldönümü coşkusunu hep birlikte yaşadı. Meydanı tıka basa dolduran on binlerce Denizlili, Fatma Turgut’un şarkılarına bütün beraber haremlik etti.

Denizli’de 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. sene coşkusu Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Fatma Turgut konseri ile kutlandı. Konserden saatler evvel başta gençler tevessül etmek için 15 Orak Ayı Delikliçınar Şüheda Meydanı’nını doldurmaya başlayan vatandaşlar yüzü sıcak artist Fatma Turgut’un sahneye çıkmasını heyecanla bekledi. Meydanı dolduran on binlerce Denizlili, yüzü sıcak artist Fatma Turgut’un sahneye çıkmasını alkış ve tezahüratlarla karşıladı. Fatma Turgut, majör sesi ve yüzü sıcak şarkılarıyla 7’den 70’e herkesin nazik beğenisini topladı, Denizlililer 30 Ağustos Yengi Bayramı coşkusunu komple meşbu yaşadı. Sanatkâr aracılığıyla sahneye davet edilen Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, konsere katılanları selamladı. Başbuğ Zolan, berrak tafsilatlı süredir bu büyüklüğünde kısık bir kalabalığın tıpkısı arada olmadığını belirterek, sevilen sanatkâr Turgut’a “Denizli’ye filinta geldiniz” dedi.

“Ülkemize, bayrağımıza sonsuza büyüklüğünde sahip çıkacağız”

Bugünün haddinden fazla özel olduğunu anlatım eden Başbuğ Zolan, meydanı dolduran onbinlerce Denizliliye seslenerek, herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Başkan Zolan, “Umum 100 sene ilk zaman düşman döküntü edildi, ülkemiz işgalden kurtuldu ve bağımsızlığımız kazanıldı. Zaman burada bu etkinliği yapabiliyorsak, hür ve bağımsız milletvekili yaşayabiliyorsak bunu 100 sene geçmiş vatanı amacıyla canını veren ecdadımıza borçluyuz. Özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk oluşmak amacıyla eksiksiz şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu iyicene ülkemize, bayrağımıza bütün alay malay sonsuza kadar cemaat çıkacağız” dedi.

“Tıpkısı tarafım Denizlili”

Artist Fatma Turgut ise, anneannesinin Acıpayam, dedesinin ise Çallı olduğunu anlatarak, “Benim bire bir tarafım Denizlili. Küçükken Denizli’ye çokça gelip giderdim. Bugün burada olduğum amacıyla çokça mutluyum, çok güzel ağırlandık, haddinden fazla teşekkürname ederim” dedi.

Artist Turgut ile selfie çektiren Komutan Zolan elan sonraları günün anısına üstünde Denizli horozu figürü kâin ayaklık armağan etti.Share: