Denizbank sendikasyon kredisini 453 milyon dolara yükseltti

DenizBank, Çin Yuanı dilimi içeren yegâne sendikasyon kredisi olması özelliği ile Avrupa’üstelik Yılın Borçlanması Ödülü’elbisesiz düz işlemini yüzdelik 120 oranında yeniledi. Vezneci sürdürülebilirlik performans kriterleri ilaveten gerçekleştirdiği sendikasyon kredisi ile 453 milyon dolar tutarında mikro dışı ana sağladı.

10 ülkeden 15 bankanın katılımıyla gerçekleşen işlemde, avrat KOBİ’lerin finansmanı, Bankanın ser gazı salımlarının ölçülmesi ve çalışanların sürdürülebilirlik konusunda bilinçlendirilmesi performans kriterleri yerine belirlendi.

Emirates NBD’nin uzlaştırıcı vezneci olduğu işlem, Abu Dhabi Commercial Bank, Emirates NBD Capital ve ICBC Turkey Bank koordinatörlüğünde gerçekleşti. Emirates NBD Capital, Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation işlemde ESG (Çevresel, Toplumsal ve Kurumsal Yönetişim) Koordinatörü yerine tekellüf aldı.

Teşrinisani 2021’dahi sürdürülebilirlik performans kriterlerine dayalı önce sendikasyon kredisi ile 840 Milyon Dolar tutarında töz sağlayan DenizBank’ın, sürdürülebilirlik ilintili toplam ensiz dışı finansman miktarı bu işlemle 1.7 bilyon dolara ulaştı.

“Planet üzerindeki etkilerimizi hassasiyetle gözetiyoruz”

Sürdürülebilirlik konusunu, gelecek nesillere bırakılabilecek yer nadir mirasın, üstünde yaşayabilecekleri temiz tıpkısı acun olduğu bilinciyle sahiplendiklerini tamlayan DenizBank Umumi Müdürü Melik Kötü, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Aynı cüret kurumu kendisine bugün yaptıklarımızın, ferda seyyare üzerindeki etkilerini hesaplayarak, totaliter bakış açısıyla faaliyetlerimizi süregelmek durumundayız. Hele kullandırdığımız krediler vasıtasıyla, yer ve sosyal yaşam üzerindeki bilvasıta etkilerimizi tenkis etmek üstüne hassasiyetle eğilmeliyiz. DenizBank namına mesul bankacılık yapmayı önce günden itibaren umde edinmiş; sürdürülebilirliği çiftçimizin, KOBİ’mizin, turizmcimizin finansmanından, çevresel politikalarımıza ve çalışanlarımızın bilinçlendirilmesine; çekicilik kültürümüzün tamamına bütünleşmiş etmiş ayrımsız kurumuz. Zaman bakımından sürdürülebilir finansmana dayalı borçlanma işlemlerimizin daraç dışı borçlanmalarımız içindeki payını %50’nin üstüne taşımaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

“Çin Yuanı dilimi Asya’dan demet gördü”

Son Teşrin 2021’birlikte gerçekleştirilen Bankanın sürdürülebilirlik bağlantılı önce sendikasyon kredisinde engelli müşterilerin mali hizmetlere çabucak erişimi ile tarımın sürdürülebilirliğine müteveccih finansman çözümleri geliştirmeyi üstlenme ettiklerini belirten Şiddetli, şöyle devam etti: “Eskimemiş sendikasyon kredimizde, bayağı ve mutedil büyüklükteki avrat işletmelerimizin finansmanını kendimize takat sınırı kriteri yerine belirliyoruz. Zira kadınların gücünü ekonomiye ve ekosisteme kazandırmadan yol alamayacağımızı biliyoruz. Gayrı yandan, karbon fut izimizi düşünmek üzere, Genel Müdürlük binamız ve cümle şubelerimizin merdiven gazı emisyonlarının ölçümü ve denetimini taahhüt ediyoruz. Sürdürülebilirlik eksenindeki bütün bahis başlıklarının, çalım kültürü içre en üst düzeyde sahiplenilmesi için ise, çalışanlarımızın arz birkaç %95’ine değişik gelişim tanımları için hususi tasarlanmış sürdürülebilirlik eğitimleri vermeyi hedefliyoruz. Bugüne büyüklüğünde Türk bankacılık sistemine olan güveni tazeleyen kip çokça sendikasyon işlemine imza attık.  Haziran 2021’de gerçekleştirdiğimiz, Çin Yuanı dilimi içeren önceki Türk vezneci sendikasyonumuzla prestijli para dergisi The Banker’ın Avrupa’üstelik Yılın Borçlanması Ödülü’cavlak kazandık. Bir işlemin demincek yüzde 120 oranı ile yenilenmesi ile Bankamızın sürdürülebilirlik alanındaki baskı ve taahhütlerini dahi büyütüyoruz. Çin Yuanı dilimi ile Asya piyasalarından bile ilişki gören işlemimizle müşterilerimizin Çin angajmanlı aut ticaret finansmanı ihtiyaçlarına hal ortağı olmayı bile hedefliyoruz. Akordiyon mekanizması de mevcut işlemimize önümüzdeki günlerde bakir katılımcılar da dahil olabilecektir. Hem Bankamız hem ülkemiz için şişman fayda sağlayacağına inandığımız bu sendikasyon işlemine imza atmaktan gurur duyuyoruz.”

DenizBank’fecir satın alma hamlesi

DenizBank ESAS logolu kartları üye hareket yeri ve ATM’lerinde akseptans etmeye başladı

DenizBank ve İstanbul Barosu iş birliğini 3 sene uzattı

Denizbank’tan sıfır stopaj avantajlı kırat korumalı Yuvam Hesap

Share: