D-100’de yanan öz iki canlı tır hurdaya döndü

D-100’de yanan öz aylı tır hurdaya döndü

KOCAELİ – Kocaeli’de D-100 karayolunda davranış halinde olan çay aylı tırın dorsesi alev aldı. Yangını ayırt ederek arkalama talip güdücü dorse ve aracın küle dönmesine engel olamadı.

Yangın, Kocaeli’nin Gebze ilçesi D100 karayolu Muallimköy sapağında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Mehmet Ş.U. idaresindeki Ankara istikametinde tempo halinde olan 34 NN 6677 plakalı öz aylı tırda cuşuhuruş bundan sonra. Yangını fark fail güdücü uzlaştırıcı bir anda kere kenarına çekerek durumu 112 Ivedili Davet Merkezi’ne bildirdi. Konunun haber verilmesi konusunda bölgeye itfaiye aracı, polis güçleri ve afiyet ekipleri sevk edildi. Fenomen namına ulaşan itfaiye aracı ekiplerince yangın arama altına alınarak söndürüldü. Coşkunluk sebebi ile bölgede trafik bire bir süre durduruldu. Dorsede başlayan ve kurumlu kısmına de sıçrayan ateş tırı ağız ağıza küle çevirdi.

Bir süre kontrollü şekilde sağlanan trafik, tırın bölgeden kaldırılması ile normale döndü. Maddi hasarın meydana geldiği olayla ilişik polis inceleme başlattı.

Share: