Cumhur Reisi Erdoğan’ın

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında ILAÇ Partisi lideri Mehabetli Babacan’ın Baykar’ı gaye düzlük sözlerine sert cevap verdi.

“SEN GİT BEBEK BEZİ SAT”

Babacan’a sert sözlerle yüklenen Erdoğan, “Bire Bir ülkenin defans sanayisine fakat rahatsız olanlar saldırır. Sen rakiplik nedir bilir misin? Sen git bala bezi satmaya devam ten. Senin işin değil bu. 15 sene yanımda bulundu amma benden tıpkısı madde alamadı. Bunların vakfına darülfünun tahsisi yaptık. Kendisi ne zamanki başvekâlet koltuğuna oturdu, o tahsis yapılan yeri vakfına dünyalık edindi. Türkiye’de bunun eksantrik örneği bulunmayan. O vakıftaki yöneticiler bunu kuşkusuz izah edeceksiniz.” dedi.

“ÖZÜR DİLEMELİSİNİZ”

Mualla Babacan ise Erdoğan’ın bu sözlerine ilgili tıpkı paylaşım yaptı. Babacan şu ifadeleri kullandı: “Sayın Erdoğan, dünyanın imrenerek baktığı milletimizin yaşayış ve bolluk süresince olduğu günler amacıyla değil milletimizi 28 Şubat’ın aktörleri Perinçek ve Bahçeli’ye mahkum ettiğiniz için özür dilemelisiniz.

“ÖZRÜNÜZÜ MİLLETİMİZİN KABUL EDİP ETMEYECEĞİNİ BİLMİYORUZ”

Hak için yola intişar öğür kurucularınızı biricik tek arıtma edip biricik ağır olma hırsınız amacıyla bozukluk dilemelisiniz. Otoriteli ittifakınız ile milyonları adaletsizliğe ve yoksulluğa hapsettiğiniz için defo dilemelisiniz. Özrünüzü milletimizin kabul yazar etmeyeceğini bilmiyoruz fakat tığ kararlıyız.

“ÖZGÜRLÜKTEN, İLERİ DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Siyasete geçmiş aşama attığımız günden beri vurmak için çabaladığımız özgürlüklerden, ileri demokrasiden, cihanşümul hukuk değerlerine olan sadakatten, çoğulculuktan, katılımcılıktan vazgeçmeyeceğiz.”

Babacan’ın o paylaşımı:

Share: