Çöp evde beğenilmeyen halde bulunmuştu! Çokluk Muhammet’in akıbet halini görenler tanıyamıyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa’üstelik yakışıksız koşullarda yaşadığı gübür evde bulunduktan sonradan Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavisi yapılan 9 yaşındaki Cem Muhammet’i izzet koruması altında kaldığı Antalya Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğüne sınırlanmış Antalya Bala Evleri Sitesi’nde müzakere etti. Rektör Özkan’a Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Halil Çevik ile Antalya Yavru Evleri Sitesi yöneticileri ve hocaları haremlik etti.

“ONU BU ŞEKİLDE GÖRMEKTEN HADDINDEN FAZLA BAHTIYAR OLDUM”

Toplama Muhammet ve ululuk koruması altındaki çocuklarla zaman nâkil Rektör Özkan, çocuklarla sohbet edip masa tenisi oynadı. Toplama Muhammet’te gördüğü gelişimden bahtiyarlık duyduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Cem Muhammet hastanemize 25 Temmuz’üstelik geldiğinde 17 kiloydu. Akıntı etmekte külfet çekiyordu. 21 günce tedavinin sonucunda taburcu ettiğimizde imdi sağlığına kavuşmuş, rahatlıkla yürüyebiliyordu. Taburcu olduktan sonra kerem koruması altına makbuz. seyretmek amacıyla Toplama Muhammet’in ortamına alışmasını bekledik. Onu bu kadar bahtiyar ve sosyalleşmiş görmekten tezyifkâr çok bahtiyar oldum” ifadelerini kullandı.

KORUYUCU AİLELİK ÇAĞRISI

Antalya Çocuk Evleri Sitesi’ndeki dulda altındaki çocukların da Çokluk Muhammet’e huy yaparak destek olduğunu anlatan Rektör Özkan, “Toplama Muhammet ile alay malay başka çocuklarla de muarefe imkanı buldum. Gördüğüm resim beni duygulandırdı. Kâffesi haddinden fazla akil, edepli çocuklar. Devletimiz onlar amacıyla parçalanmamış imkanları sağlamış. Maddesel kendisine ihtiyaçları bulunmayan ama manevi kendisine sevgiye ve hususi hissetmeye ihtiyaçları var. Bu da fakat aynı ailenin beraberinde gibi. Bu konuda birlikte havari ailelik sistemi var. Ben bu vesileyle herkese çağrıda düşmek istiyorum. İmkanı olan hep lütfen evlerinin kapılarını bu çocuklara açsın. Bence dünyadaki sunu şişman tatminlerden bire bir tanesi” açıklamasında bulundu.

DEVLET TEŞVİKLERİ VAR

Cumhur Reisi Erdoğan’ın eşi Emin Erdoğan’ın öncülüğünde ölçülü havari ailelik sistemine yönelik izzet marifetiyle muhteşem teşvikler verildiğini vurgulayan Rektör Özkan, “Devletimiz, çocukların yetişek masrafları, servis ücreti kadar birçok konuda destek veriyor. Bu anlamda ailelere de kısık tıpkı maddesel güçlük oluşturmuyor. Velayet anlamında aynı sorumluluğu da bulunmayan. Devletimizin ailelerden yegâne beklentisi çocuklarımıza hamam benzeri karı ortamı sağlamaları” şeklinde konuştu.

Dünyanın ilk kadavradan rahim nakline imza atan ekipte olan Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Rahim nakli üzerine çok sayıda talep geliyor. Bir Nice adam, bala hasreti olan birçok insan var. Madem özlük çocukları olamıyor, illet havari aileliği değerlendirmesinler? Yeryüzü azından Bala Evleri Sitesi’ne gelerek burada çocuklarla tıpkısı araya gelsinler. Çokça özel çocuklarımız var. Çabucak çocuğu olmayanlar değil, herkesin gelip görmesi, koruyucu aileliği düşünmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.Share: