Çocuğuyla Alay Malay Kırtasiye Alışverişi Yapan Mustafa Adıgüzel: “İki Çocuklu Tıpkı Ailenin Sunma Birkaç Yetişek Masrafı 5 Bin Lira”

CHP Kargaşa Mebus Mustafa Adıgüzel, kızıyla alay malay yaptığı kırtasiye alışverişi sonrasında “Toplumsal büyüklük okazyon eşitliğini ve minimal yetişek harcamalarını sağlamak zorundadır. Bugün kim koşullarda iki çocuklu ayrımsız ailenin en birkaç eğitim bilimi masrafı 5 bin lira” dedi.

CHP Cıvıl Cıvıl Mebus Mustafa Adıgüzel, kızı ile gelişigüzel kırtasiye alışverişi yaptı. Adıgüzel kırtasiye masrafları ile ilişik olarak şunları söyledi:

“Eskimemiş yetişek talim sezonu öncesi meslek hazırlığı üzere alışverişimizi yaptık. İdil hatun ilkokul 4’e gidecek. Hemen defter, tür, çanta, havlu masrafı 910 TL.  Deminden meslek fiyatları bakir eğitim bilimi tedris sezonu öncesi umum yakıyor. Benzeri amme okulunda yemeden içmeden defter tip çanta maliyetleri yeryüzü birkaç 750 liralık. Antrparantez meslek elbisesi aldığında bunlar 800 ile bin 300 liralık beyninde değişiyor. Pabuç ile bire bir montgomer ekleseniz asgari bire bir öğrencinin maliyeti 2 bin 500 lira 2 öğrencisi olan sülale için bu 5 bin teklik. Bire Bir asgari ücret büyüklüğünde meblağı elden okulda öğrencilerin asgari harcamalarına veriyor aileler.

“SOSYAL FEHAMET FIRSAT EŞİTLİĞİNİ VE ASGARİ EĞİTİM HARCAMALARINI SEÇMEK ZORUNDADIR”

Yetişek hakkı ve punt eşitliği anayasal tıpkı türe. Bunu herkese tanımanız lazım. Hal hakeza olduğu halde ancak az sayıdaki maddi durumu bereketli olan ailelerin çocukları car pres tamam alışverişini yapabiliyor. Nazik çokluk ailelerin öğrencileri o çocuklara gıptayla bakıyor. Yani siz daha ayrımcılığı, fırsat eşitliliğinin olmamasını, yetişek hakkında dahi eşit olmadıklarını o çocuklara daha geçmiş okul seviyesinde öğretmiş oluyorsunuz. Bu eksiklik daraç gelirli ana babaların değil devletin ayıbıdır. Sosyal oran okazyon eşitliğini ve asgari eğitim bilimi harcamalarını seçmek zorundadır. Bugün ki koşullarda iki çocuklu aynı ailenin sunu beş altı terbiye masrafı 5 bin lira.”

Share: