Çimento sektöründeki 9 teşebbüsün Rekabet Kurulu’ndaki yavuklu savunması toplantısı 8 Kasım’da yapılacak

Rakiplik Kurulunun yürüttüğü soruşturma kapsamında çimento sektöründe ruh gösteren 9 teşebbüsün namzet defans toplantısı 8 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Rakiplik Kurumunun genel ağ sitesinde düzlük düz duyuruya göre, Türkiye genelinde çimento sektöründe faaliyet gösteren, Baştaş Hükûmet Merkezi Sanayi ve Tecim AŞ, Limak Çimento Sanayi ve Tecim NAN, OYAK Çimento AŞ, Votorantim Çimento Ün. ve Tic. NAN, Mir Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ, Göltaş Göller Bölgesi Çimento Ün. ve Tic. NANIAZIZ, Konya Çimento Endüstri NANIAZIZ, Küpeliler Uran ATLATMAK ve Çimsa Çimento Şöhret. ve Tic. SAVUŞMAK hakkında 4054 sınırlanmış Kanunun ilgili maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik ölçülü soruşturmada namzet defans aşamasına gelindi.

Sözlü defans toplantısı, 8 Kasım’da saat 10.30’da yapılacak.

Toplantıya küçümseme almak amacıyla katılmak talip şikayetçi ve üçüncü kişilerin, “Rakiplik Kurulu Nezdinde Yapılan Namzet Defans Toplantıları Hakkında Tebliğ” mucibince, toplantı konusuyla ilgili çıkar ilişkilerini ortaya koyan hikmet ve belgeleri içeren dilekçeyle 1 Kasım’a büyüklüğünde Rakiplik Kurumuna başvurmaları gerekiyor.

Namzet defans toplantısına dinleyici namına karışmak isteyenler ise toplantıyı çevrim içi adına izleme edebilecekler. Bu amaçla Rakiplik Kurumunun web sitesindeki yönlendirmelere makul adına arz geç toplantı saatinden noksan saat öncesine kadar paydaşlık formunun doldurulması gerekiyor.

Share: