Çiğli ‘Nazım’ın Şarkılarını’ Zuhal Olcay ile Gelişigüzel Söyleyecek

Çiğli Belediyesi, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı ve 1 Ilkgüz Acun Hazar Haset kapsamında Zuhal Olcay’ın fon alacağı “Dünya Sulh Haset’nde Yır’ın Şarkıları” konserine sülale sahipliği yapıyor.

Belediye’nin Cumhuriyet Altını ve El Erki Parkı’nda 1 Ilkgüz Perşembe haset düzenlenecek ücretsiz dinleti saat 20: 30’birlikte başlayacak. İzmir’dahi ilk defa tayf takanak olan Zuhal Olcay, Türk Edebiyatı’nın ermiş şairlerinden Şiir Vukuf’in eserlerini Ferhat Livaneli Orkestrası eşliğinde seslendirecek. Edip Yengi Erişik, hatırat ve şiirleriyle Çiğlili müzikseverlerle buluşacak.

Konserle ilişkin İzmirlilere çağrı özne Çiğli Belediye Başkanı Yengi Gümrükçü, “Bizler, Ulu Önderimiz Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün söylediği ‘Zorunlu olmadıkça uğraş aynı cinayettir’ ilkesine eş insanlarız. Bundan kıran 30 Ağustos de 1 Eylül da bizim amacıyla değerlidir. Bu coşkuyu bilcümle alay malay sürdürmek için Yır Bilgi anısına dinleti düzenleyeceğiz. İzmirli cümle hemşehrilerimizi altın sanatçımız Zuhal Olcay’ın hayalet alacağı konserde zaferin ve barışın coşkusunu yaşamaya bekliyoruz” diyerek konuştu.

Share: