Cidal çanları çalıyor! İki ülkenin askerleri hat bölgesinde taşlı sopalı cenk etti

Çin ve Hindistan ortada 50 yıldır tartışmalara amil olan Sikkim bölgesinde gerilim yeniden yükseldi. Çin ordusu, çizik hattını belirten taş duvarı geçip dikenli lif çekmeye çalışmasının ardından Hint askerleri durumu ayırt etti. Bunun üstüne Hint askerleri olaya takkadak engelleme etti.

ÇİN ORDUSU KAÇTI

Hint askerlerinin Çin ordusuna ilgili askerleri taşlarla ve sopalarla kovaladı. Sopalarla yapılan çatışmanın sonucunda Çin askerleri, dikenli teli bırakıp hoşgörüsüz çekildi. Hint askerleri ise bunun konusunda tebrik yaptı. O anlar, her an kaydedildi. Sopalı kavgada sunu beş altı on Çin askeri yaralandı.

HİNDİSTAN SINIRDAKİ ÖNLEMLERİ ARTIRACAK

Hindistan tarafında ise iki leşker başına aldığı darbeler cihetiyle tedaviye alındı. Çin tarafının sınırı geçerek bulunan hat hattını değiştirmeye çalıştığını tez eden Hindistan ordusu, sınırdaki devriyeleri ve önlemleri arttıracaklarını bildirdi.

NEDEN TAŞ VE SOPALARLA UĞRAŞ EDİYORLAR?

İki nükleere ehil mevki arasında 1996’üstelik yapılan devir uyarınca Himalaya ve Sikkim sınırlarındaki Hint ve Çin askerleri, coşkun cebe taşımıyor. Bu sebeple eksen çatışmaları, taş ve sopalarla yapılıyor.

BÖLGEDE KAMIŞ ERKEKLIK ORGANI ANALOG DAVRANIŞLAR MEYDANA GELİYOR

Nepal ve Bhutan arasında düzlük alan, Çin ve Hindistan arasında biberli geçitleri ile tanınan Sikkim, 1962’deki Çin – Hindistan savaşından bu yana sık sık temel çatışmalarına manzara oluyor. 2020’de ve 2021’de Hint ve Çin orduları, Sikkim ve Paradeş Dağları bölgelerinde taşlı sopalı çarpişma etmişti. Temas iki taraftan dahi 40’tan fazla leşker hayatını kaybetmişti.

Share: