CHP’nin 99.Kuruluş Yıl Dönümü Hatay’da Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet El Partisi’nin 99. yapı sene dönümü Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Cidal’ın familya sahipliğinde EXPO Antakya’dahi kutlandı.

Yoğun katılımın olduğu kutlamaya, CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, Samandağ B4lefiye Başkanı Yoldaş Eryılmaz, CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, İl Avrat Kolları Başkanı Cımbar Haksöz, İl Gençlik Kolları Başkanı Sulh Vahit, İlçe Başkanları ve fırka yöneticileri katıldı.

PARLAR: “CHP, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN MÜESSIS SİYASİ İRADESİDİR”

Günün anlam ve önemini anlatan istişare işleyen CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, “9 Eylül 1923’te kurulan CHP 13 Ekim’de Ankara’yı başkent car etmiş. Ondan 16 zaman bilahare de Türkiye devletinin yönetim şekli olan Cumhuriyet Altını ilan edilmiştir. Cumhuriyet El Partisi Türkiye Cumhuriyetinin kurucu siyasi iradesidir. Ana kimliği halkçılıktır, devrimciliktir. Barış amacıyla savaşan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk CHP’nin umumi siyasetini birlikte yurtta hazar cihanda barış yerine car etmiştir. Bugün süresince bulunduğumuz koşullar karşısında CHP’nin yöneticilerine ve bilcümle üyelerine düşen görev halktan ve emekten yana politikalarla CHP’yi iktidara taşımak ve demokratik laik cumhuriyete topluluk çıkmaktır. Bu düşündürücü günde, 99. yapı yıl dönümümüzde bizleri bir araya getiren Başkanımız Lütfü Savaş’a partim namına çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

ŞAHİN: “BİZLER AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Hatay Mebus Suzan Şahin birlikte “Biliyoruz kim süresince bulunduğumuz bu zamanlar 99 yıl önceki zamandan elan zor değildir. Bizler dini, dili, ırkı ve rengi ne olursa olsun insanlarımızı ayrıştırmadan birbirimize sarılarak gelişigüzel başarabiliriz. Bizler ziyalı Türkiye üzere mücadelemize bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.

GÜZELMANSUR: “İKTİDARA GELİR GELMEZ EGEMENLİĞİ TAMAM KENDISINE BÖLÜT VERECEĞİZ”

Cumhuriyet Umum Partisi’nin iktidara emin adımlarla ilerlediğini söyleyen CHP Hatay Mebus Mehmet Güzelmansur birlikte iktidara geldiklerinde güçlendirilmiş mebus sisteme geleceklerini, egemenliği bütün olarak bölüt vereceklerini söyledi.

Güzelmansur, “Ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP Umumi Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, yönetici ve oyları ile partimizi ayakta tutan vatandaşlarımıza şükran ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

TOKDEMİR: “CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

CHP Hatay Saylav İsmet Tokdemir ise “Bizler Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra 18 yıl istiklal mücadelesi verdik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet Altını Halk Partisi’ne minnettarlık borçluyuz. Cumhuriyetimizi demokratlık ile taçlandıracağız. Hepinizden ricam lütfen birbirimizi sevelim ve hürmetli olalım. bereketli kim Cumhuriyet Altını Umum Partisi var” diye niteleyerek konuştu.

Cumhuriyet Halk Partililer, gecenin ilerleyici dakikalarında bayraklar eşliğinde bilcümle benzeri ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.

Katılımcılara künefe ikramında bulunuldu.

Başkan Lütfü Cenk, CHP İl Başkanı Ramiz Parlar, CHP İl Avrat Kolları Başkanı Filiz Haksöz ve CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Hazar Birim’e çiçek verdi.

Yoğun katılımın yaşandığı gece, yadigâr fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Share: